Культура Південної Кореї

Країна отримала назву від назви стародавньої країни Корі (I тис. н.е.). В країні величезна кількість пам'ятників, буддійських храмів та статуй. [1] Разом з кількатисячолітньою історією ця країна поєднує сучасний розвиток смартміст, та впливає на сучасні світові тенденції. Культура швидкості закріплена в ментальності корейців.

Культура Ppalli-ppalli (кор. швидше-швидше) — "культура швидкості" демонструє південних корейців, які прагнуть робити усе швидше: найшвидший у світі інтернет, експрес-курси іноземних мов, бліцпобачення.

Крім того, Ppalli-ppalli є девізом постачальників їжі, які доставляють замовлення за дуже короткий час.[2]

Культура Південної Кореї є аспектом культурної глобалізації й рекламує південнокорейську культуру для країн Азії та Заходу. Це є наслідком феномену південнокорейського патріотизму та збереження самобутності своєї культури. [3]

Традиційне мистецтво

Культура південнокорейської музики та танців утворилась як синтез культур стародавнього Китаю та Японії.

Музика Південної Кореї

Основна стаття: Музика Південної Кореї

Південнокорейська музика, яка називається "кугак" має потрійний ритм, на відміну від інших східних країн з двох ударним тактом. Кугак поділяється на:

  • народну і селянську музику (мінсогак);
  • музику для еліти та урочисту (чонак).

В Південній Кореї утворилася субкультура K-pop (англ. Korean pop).[4]

Танці Південної Кореї

Основна стаття: Корейський танець

Південнокорейські танці, поділяються на: народні та аристократичні. Народні танці передають веселість духу та оптимізм корейців. Аристократичні танці менше виражають емоції, та показують більш граціозні рухи.

Живопис

Корейський живопис має початок з бронзового віку наскельних малюнків. Розвиток цього виду живопису розпочався з періоду трьох держав. Корейський живопис під час об'єднаного Сілла мало вивчений і майже не зберігся. Найвідоміший майстер VI ст. живописець Сольго, розписував стіни храму Хванненса. В епоху Корьо з'явився академічний живопис. Сучасний живопис Кореї розвивається в кількох стилях: одні художники виконують рисунок за допомогою олії та графіки, інші - в традиційному корейському стилі. Сучасні відомі художники Кореї — Нам Джун Пайк[5], Кімсуджа[6], До Хо Су[7], Лі Уфан[8].[9]

Архітектура

Корею називають "країною ранкового спокою" (англ. land of morning calm). У столиці країни — Сеулі знаходиться "Палац променистого сонця" (палац Кьонбоккун), побудований у 14 ст. н.е. під час правління великої династії Чосон. Палац Чхандоккун є резиденцією королеви країни, на території палацу розташований сад Бівона з багатовіковими деревами. Фортеця Намхансансон знаходиться на горі Намхансан, разом з прилеглою територією є національним парком. У місті Пусані знаходиться велика корейська стіна, яка будувалась протягом століття, та храм Тхондоса, який включено до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. В цьому храмі зібрані реліквії великого Будди. Найкрасивішим храмом країни вважається храм Хеїнса, в цьому храмі знаходяться древні буддійські писання. Найдавніший храм країни — храм Пульгукса (Монастир царства Будди) з величезним Дзвоном Емілі. Поруч храму розташовані найдавніша обсерваторія Чхомсонде та парк Тумулі.[1]

У 2004 році на південному заході від Сеула було зведено розумне місто, діловий центр Сонгдо. [10]

Адміністративний центр Седжон був побудований з нуля в період з 2010 по 2012 роки.[10]

Традиційний одяг

Традиційний корейський одяг ханбок, асоціюється з династією Чосон, сьогодні використовують як напівофіційний та формальний одяг, також, як святковий в період свят та урочистостей. Після Корейської війни (1950 р.-1953 р.) ханбок вийшов з моди, і його замінив одяг західного стилю. Для збереження традицій, з 1996 року кожну суботу місяця оголошено "днем носіння ханбок".[11]

Кухня Південної Кореї

Основна стаття: Корейська кухня

Південнокорейська кухня є аспектом глобалізації корейської кухні. Корейці приділяють трапезі значну увагу, і традиційно не заведено пропускати прийом їжі. Корейці представляють страви корейської кухні як дуже корисні для здоров'я. Всупереч поширеному стереотипу, дуже мало корейців пробували їжу з собачатини, яка вважається традиційною святковою стравою.[12] В Південній Кореї тривають суперечки, особливо з боку молоді, щодо використання в їжу страв із собак.[13]

Корейське кіно

Корейські фільми (Korean drama) та серіали дорами (англ. drama) відомі в усьому світі тим, що теми, які в них розкриваються, та персонажі, зрозумілі кожному глядачеві. Корейський фільм "Паразити" здобув популярну премію "Оскар", як найкращий фільм 2020 року, в історії премії вперше таку нагороду отримав фільм іноземною мовою.

Див. також

Джерела

  • Way Back Into Korea: A New Insight by a Native Anthropologist Come Home, Choong Soon Kim, Ilchokak, 2014.

Посилання

  1. Архітектура - South Korea. sites.google.com. Процитовано 21 листопада 2020.
  2. Як це вдалося Південній Кореї? Можливо, справа - у культі швидкості. BBC News Україна (укр.). Процитовано 21 листопада 2020.
  3. Ігор Семенюк. Південнокорейський регіон в аспекті світових глобалізаційних координат. (ukr).
  4. культура Південної Кореї - azia. sites.google.com. Процитовано 21 листопада 2020.
  5. Нам Джун Пайк про життя та технології. ArtLvivOnline (Арт Львів Онлайн) (укр.). 6 квітня 2014. Процитовано 21 листопада 2020.
  6. Кімсуджа біографія, Творчість. www.people.su. Процитовано 21 листопада 2020.
  7. borovets. Художник: До Хо Су | Корейский Культурный Центр (ru-RU). Процитовано 21 листопада 2020.
  8. Ли Уфан | Gary Tatintsian Gallery, Inc.. tatintsian.com. Процитовано 21 листопада 2020.
  9. Корейская живопись: история развития, современная живопись Кореи. Портал Всё о Корее (ru-ru). Процитовано 21 листопада 2020.
  10. Як це вдалося Південній Кореї? Можливо, справа - у культі швидкості. BBC News Україна (укр.). Процитовано 21 листопада 2020.
  11. Традиційне вбрання Південної Кореї - azia. sites.google.com. Процитовано 22 листопада 2020.
  12. 70 фактів про Південну Корею – Невгамовні Бродяги. brodiahy.org.ua. Процитовано 22 листопада 2020.
  13. Їдять корейці собак | яких, чомусь, яку породу, навіщо | Догляд за тваринами. poradum.com.ua (укр.). 18 квітня 2019. Процитовано 22 листопада 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.