Курський державний драматичний театр імені О. С. Пушкіна

Курський державний драматичний театр імені О. С. Пушкіна (рос. Курский драматический театр имени А. С. Пушкина) — державний драматичний театр у місті Курську Російської Федерації; значний культурний осередок, головна театральна сцена міста і області. Це один з найстаріших російських театрів — він був заснований у 1792 році

Курський державний драматичний театр імені О. С. Пушкіна
Курский драматический театр имени А. С. Пушкина
Курський державний драматичний театр імені О. С. Пушкіна
Курський державний драматичний театр імені О. С. Пушкіна

51°44′20″ пн. ш. 36°11′30″ сх. д.
Країна  Росія: Курська область
Місто
Адреса
вул. Леніна, 26
Назва на честь
(епонім)
Пушкін Олександр Сергійович
Місткість 812 (головна сцена) + 80 (мала сцена) місць
Тип драматичний театр
Статус державний театр
Відкрито 1792
Оф. відкриття 1983
Репертуар російська і світова класична і сучасна драматургія
Керівництво Директор М. О. Лобода
художній керівник Ю. В. Буре
kurskdrama.ru
Ідентифікатори і посилання


Загальні дані та будівля театру

Курський державний драматичний театр імені О. С. Пушкіна міститься у спеціально зведеній у 1983 році великій функціональній будівлі, і розташований за адресою:

вул. Леніна, буд. 26, м. Курськ—305000 (Курська область, Російська Федерація).

Проектуванням будівлі театру займалися майстерні ЦНДІЕП ім. Б.С. Мезенцева. На даху театру встановлена ​​8-метрова бронзова скульптура богині перемоги Ніки, яка тримає у витягнутій правиці пальмову гілку (символ миру), біля її ніг з двох боків — 2 театральні маски з білого каменю (автори скульптурної групи — московські скульптори В. М. Акімушкіна, А. Г. Кнорре, П. В. Мельникова та С. М. Волков).

Глядацька зала (головна) розрахована на 812 місць. Параметри сцени — 24,0 (ширина) х 18,0 (глибина) х 22,0 (висота) метрів. Театр має також малу сцену на 80 місць[1].

Директор закладу — Лобода Михайло Олександрович, художній керівник театру — народний артист Росії Буре Юрій Валерійович.

З історії театру

Перший аматорський театр у Курську з'явився в 1729 році[2].

Театр імені М. С. Щепкіна, 1914

Перший курський професійний театр був відкритий у 1792 році братами Барсовими. Театр розташовувався в будівлі Дворянського зібрання (зараз це Курський будинок Офіцерів).

У 1805 році на сцені Курського театру дебютував талановитий кріпак Михайло Щепкін, який став згодом великим російським актором і одним з основоположників російської акторської школи.

У 1886 році театральну будівлю, яка згоріла вщент (1875), було відбудовано коштом жителів Курська. І до цього часу курський театр не мав постійної трупи.

У 1911 році театру було присвоєно ім'я М. С. Щепкіна.

У 1927 році трупі театру було надано нову будівлю («Будинок Ілліча»).

У 1928 році Курськ втратив статус губернського центру, і постійна театральна трупа була розформована. Її відновили лише ​​в 1934 році — після утворення Курської області.

У 1937 році театрові було присвоєно ім'я російського класика Олександра Сергійовича Пушкіна.

У період німецько-радянської війни Курський драматичний театр перебував в евакуації, продовжуючи грати вистави на сценах інших театрів у Середній Азії, Калузі і Моршанську. Вже в 1943 році театр повернувся у звільнений Курськ і 1 жовтня відновив свою роботу.

У 1983 році Курський драматичний театр імені О. С. Пушкіна переїхав у нову спеціально зведено сучасну функціональну будівлю.

У Курську починав видатний провінційний трагік Н. Х. Рибаков, гастролювали П. С. Мочалов, В. Ф. Коміссаржевська, П. М. Орленєв, В. І. Качалов, А. А. Яблочкіна. У 193441 роках театр очолював А. І. Канін, учень В. І. Неміровіча-Данченка і К. С. Станіславського.

У різні роки на чолі театру стояли Л. Колобов, Н. Бондарев, А. Добротін, Н. Рєзніков, Ю. Шишкін, В. Бортко. У період 19821998 років і знову, починаючи з 2002 року художнім керівником театру — Ю. В. Буре.

У 1989 році режисер-постановник Ю. В. Буре, художник-постановник В. В. Нестеров і виконавець ролі Арбеніна В. І. Ломако були удостоєні Державної премії РРФСР за спектакль «Маскарад».

Курський державний драматичний театр імені О. С. Пушкіна гастролював у Баку, Вільнюсі, Харкові, Таганрозі, Новоросійську, Архангельську, Рязані, Уфі, Петрозаводську, Омську тощо.

У 2009 році за виставу «Традиционный сбор» режисер-постановник Ю. В. Буре був удостоєний Премії ЦФО «За досягнення в галузі театрального мистецтва».

Репертуар

Знаковими постановками Курського державного драматичного театру імені О. С. Пушкіна були «Гибель эскадры» (реж. А. І. Канін, 1934), «Далёкое» Афіногенова О. М., «Любовь Яровая» (обидві вистави — 1935), «Разлом» (1937), «Человек с ружьём» (1938), «Ромео и Джульетта» В. Шекспіра, «Бесприданница» О. М. Островського, «Коварство и любовь» Фр. Шіллера.

У театральному сезоні 2010/2011 рр. (219-й сезон для театру) репертуар Курського державного драматичного театру імені О. С. Пушкіна:

  • «Театральная комедия» (Л. Г. Синічкін)
  • «Сирано де Бержерак» (Е. Ростан)
  • «Слуга двух господ» (К. Гольдоні)
  • «Любовь на свежем воздухе» (Ю. Ломовцев)
  • «Плачу вперед!» (Н. Птушкіна)
  • «Семь криков в океане» (А. Касона)
  • «Эти свободные бабочки» (Л. Герш)
  • «Соловьиная ночь» (В. Єжов)
  • «Жертва века» (О. Островський)
  • «Жестокие игры» (О. Арбузов)
  • «Дурочка» (Лопе де Вега)
  • «Комната невесты» (В. Красногоров)
  • «Дикарь» (А. Касона)
  • «Шикарный мужчина» (С. Бєлов)
  • «Семейная Идиллия» (О. Данилов)
  • «Школа соблазна» (В. Азерников)
  • «Ханума» (А. Цагарелі)
  • «Любви нет! Любовь есть?» (Р. Белецький)

Виноски

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.