1729

Геополітична ситуація

Османську імперію очолює Ахмед III (до 1730). Під владою османського султана перебувають Близький Схід та Єгипет, Середземноморське узбережжя Північної Африки, частина Закавказзя, значні території в Європі: Греція, Болгарія і Сербія. Васалами османів є Волощина та Молдова.

Священна Римська імперія охоплює крім німецьких земель Угорщину з Хорватією, Трансильванію, Богемію, Північ Італії, Австрійські Нідерланди. Її імператор Карл VI Габсбург (до 1740). Король Пруссії Фрідріх-Вільгельм I (до 1740).

На передові позиції в Європі вийшла Франція, якою править Людовик XV (до 1774). Франція має колонії в Північній Америці та Індії.

Король Іспанії Філіп V з династії Бурбонів (до 1746). Королівству Іспанія належать південь Італії, Нова Іспанія, Нова Гранада та Віцекоролівство Перу в Америці, Філіппіни. Королем Португалії є Жуан V (до 1750). Португалія має володіння в Бразилії, в Африці, в Індії, в Індійському океані й Індонезії.

Північ Нідерландів займає Республіка Об'єднаних провінцій. Вона має колонії в Північній Америці, Індонезії, на Формозі та на Цейлоні. Король Великої Британії Георг II (до 1760). Британія має колонії в Північній Америці, на Карибах та в Індії. Король Данії та Норвегії Фредерік IV (до 1730), на шведському троні сидить Фредерік I (до 1751). На Апеннінському півострові незалежні Венеціанська республіка та Папська область. У Речі Посполитій королює Август II Сильний (до 1733). Імператор Російської імперії Петро II (до 1730).

Україну розділено по Дніпру між Річчю Посполитою та Російською імперією. Посада гетьмана залишається вакантною. Пристанищем козаків є Олешківська Січ. Існує Кримське ханство, якому підвладна Ногайська орда.

В Ірані Сефевіди повернулися до влади, прогнавши Хотакі. Значними державами Індостану є Імперія Великих Моголів, Імперія Маратха. В Китаї править Династія Цін. В Японії триває період Едо.

Події

В Україні

У світі

Наука і культура

  • Честер Мор Холл винайшов ахромат.
  • Стівен Грей відкрив електропровідність.
  • П'єр Бугер опублікував Essai d'optique sur la gradation de la lumière, визначивши втрати світла при проходженні через земну атмосферу[1].
  • Джонатан Свіфт опублікував «Скромну пропозицію».

Вигадані події

Народились

Дивись також Категорія:Народились 1729

Померли

Дивись також Категорія:Померли 1729

Посилання на джерела

  1. Lamontagne, Roland (1964). La vie et l’oeuvre de Pierre Bouguer. Presses de l'Université de Montréal.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.