Литовченко Влада Володимирівна

Вла́да Володи́мирівна Литовченко (нар. 7 серпня 1970, Бровари, УРСР) — Голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва, Радниця міністра з питань сім'ї, молоді та спорту (2007—2012 рр.), доцентка Міжнародного університету «Україна», курс «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО», лауреатка Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать» (2006). З 2016 року очолює Вишгородський історико-культурний заповідник[2] [3].

Влада Литовченко
Ім'я при народженні Влада Кердіна[1]
Народилася 7 серпня 1970(1970-08-07) (51 рік)
Бровари, УРСР
Громадянство  Україна
Національність українка
Діяльність культура, наука, благодійність, меценатство
Відома завдяки «Міс Україна-1995»
У шлюбі з Незаміжня
Діти Маргарита (*1989), Христина (*1999)
Зріст 178
Сайт Сторінка Благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України»

Біографічні відомості

Влада Литовченко народилася 7 серпня 1970 у Броварах Київської області. З відзнакою закінчила музичне училище імені Глієра по класу фортепіано, Одеську консерваторію, Дипломатичну Академію при МЗС України. А також, аспірантуру Дипломатичної Академії при МЗС України.

  • 2012 — вдруге успішно реалізував Всеукраїнський соціально-виховний проєкт «Я-Берегиня».
  • 2012 — 31 березня 2012 року Всеукраїнський фонд «Обдаровані діти — майбутнє України» долучився до проведення Всесвітнього ініціативи «Година землі», що започаткована 2007 року у Сіднеї.
  • 2013 — започаткувала Міжнародний Фонд культурного співробітництва.
  • 2013 12 жовтня у Києві пройшов перший в Україні Фестиваль азійської кухні і культури 2013 року, ініційований і організований Міжнародним Фондом культурного співробітництва, Посольствами Індії, Індонезії, Малайзії, Кореї, Пакистану та Японії.
  • 2013 — закінчила аспірантуру при Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ
  • 2013 — стала старшим викладачем Міжнародного університету «Україна», курс «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО».
  • 2014 — член Громадської ради при Міністерстві культури України.
  • 2015 — «900 аргументів Кіностудії Олександра Довженка», координатор проєкту Влада Литовченко.
  • 2015 — «Борщівська сорочка. Традиції і сучасність», куратор проєкту Влада Литовченко.
  • 2015 — Міжнародний дитячий фестиваль «Діти за мир», Влада Литовченко — організатор проєкту.
  • 2015 — Міжнародний культурно-просвітницький проєкт «Нас єднає Шевченкове слово», організатор проєкту — Влада Литовченко.
  • 2015 — Кандидат історичних наук, тема дисертації «Роль ЮНЕСКО в охороні та збереженні культурної спадщини в Україні»[4]
  • 2016—2016 — другий Міжнародний культурно-просвітницький проєкт «Нас єднає Шевченкове слово», організатор проєкту Влада Литовченко.
  • 2016 — «Відкритий урок Шевченка за участю інтелектуальних та культурних лідерів нації», організатор Влада Литовченко.
  • 2016 — Почесний президент Міжнародного дитячого кінофестивалю «Золотий ключик».
  • 2016 — у серпні Влада Литовченко стала головою Ради Аграрної партії з питань культури і духовності.

«Культура, історія та природа нашої держави, як і всього людства, неповторні. Якщо особистість байдужа до пам'яток історії своєї країни, це означає, що вона байдужа до своєї країни в цілому. Українцям впродовж багатьох століть вдавалося зберігати рідну мову, традиції та культурні перлини, які є безцінною частиною світової спадщини. Проєкт Наша спадщина передбачає ознайомлення з комплексом культурних надбань людства, як геніального творця, та природними шедеврами, що розташовані на території України. Вивчаючи об'єкти національної та всесвітньої спадщини, виховуючи шанобливе до них ставлення, щиро прагнучи зберегти їх — ми усвідомлюємо свою причетність до майбутнього. Про це треба дбати вже сьогодні, адже той народ, що не цікавиться історією, культурою, минулим, збіднює своє теперішнє й майбутнє».

Науковий ступінь

Кандидатка історичних наук, тема дисертації «Роль ЮНЕСКО в охороні та збереженні культурної спадщини в Україні»

Кар'єра бренд-моделі

У модельне агентство Влада прийшла за компанію з подругою і завдяки щасливому випадку опинилася в потрібний час в потрібному місці. Влада почала суміщати цю роботу з посадою менеджера агентства. Власне агентство «Karin MMG» (Karin Model Management Group) Влада очолювала — 1998 по 2009 роки.

Влада — обличчя п'яти торгових марок «Osmany Laffita», «Dr. Sante Rozarium», «Євген Фененко», «М'яке золото». З 11 травня 2007 року Влада була «обличчям» компанії «Ягуар» в Україні.

Музична та відеокар'єра

Меломани знають Владу по відеокліпах на пісні М. Поплавського «Кропива», О. Пономарьова «Човен» і «Він чекає на неї» та Віталія Козловського «Дождь стучит в окно». Одна з робіт Влади — зйомки в рекламному кліпі разом з Жераром Депардьє.

Літературна діяльність

У 2003 разом із Мілою Щербань та Яном Мєдніковим Влада стала співавтором першого в Україні підручника модельного бізнесу «Професія: модель». Також, веде блог на «Українській правді». Влада також вела рубрики «Стиль» в журналі XXL, «Етикет» в «Cosmolady» і «Готуємося до сезону» в «Chercher la femme» та «Жінки майбутнього» в L'Officiel.

У 2011 входить до складу журі літературного конкурсу «Юне слово». У 2011-2012-му ініціювала та підготувала серію друкованих матеріалів, присвячених культурним й природним надбанням України у газеті «День», а також серію репортажів «Наша спадщина» в газеті «Голос України» та на сайті Інформаційної агенції «УНІАН».

Громадська діяльність

Влада Литовченко — Президент благодійного фонду «Обдаровані діти — майбутнє України». Фонд успішно працює за розробленими програмами, узяв під патронат кілька київських шкіл-інтернатів[джерело?] і музичну школу-інтернат ім. М.Лисенко[джерело?], де особлива увага приділяється творчому розвитку дітей та молоді. Для майбутніх музикантів Влада започаткувала іменні стипендії[джерело?], передає комплекти комп'ютерного та музичного обладнання.[джерело?] У 2009-му за ініціативою Благодійного фонду Влади Литовченко вперше пройшов Всеукраїнський конкурс-фестиваль «На Святого Миколая творча іскорка палає», у котрому узяли участь понад 10 000 дітей. У 2010-му фонд Влади Литовченко розпочав Всеукраїнську програму поповнення 24-х обласних бібліотек України для юнацтва «З книгою в серці» (загальна сума поповнень 1 000 000 гривень), а також соціальну програму адаптації для дівчаток із шкіл-інтернатів, ПТУ, сиріт та із малозабезпечених сімей «Я-Берегиня», де, окрім психологів, педагогів та медичних працівників, секретам професійної майстерності їх навчають зірки ТБ, спорту, кіно та шоу-бізнесу.

У 2011-му за ініціативою Фонду пройшов Всеукраїнський культурно-освітній проєкт «Всесвітня спадщина в руках молоді» (Україна 2011) World Heritage in Young Hands, що базується на однойменній програмі Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ініціатива покликана підвищити культурну компетентність української молоді, сприяти вихованню поваги до культурної спадщини України, національних традицій та надбань. В рамках проєкту проведені заняття, тренінги, майстерні і тематичні екскурсії до об'єктів культурної та природної спадщини України, а також Всеукраїнський конкурс молодіжної творчості «Культурна спадщина України очима молоді», підсумкова виставка котрого відбулася 1 червня у Палаці «Україна». У червні 2011 року в рамках проєкту до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища відбулася акція з висадки 50-ти деревовидних півоній «Зелена алея ООН», що пройшла у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка.

У лютому 2011-го стартувала Всеукраїнська соціальна Кампанія з популяризації читання «Читай книгу»,[джерело?] метою якої є підняття престижу читання в Україні, повернення книзі читача, зацікавлення ідеєю читання молодого покоління, збереження української культури. Завдання проєкту: популяризація читання та української мови, відродження книги.

У 2010-му розпочато соціальну програму адаптації для дівчаток зі шкіл-інтернатів, ПТУ, сиріт та із малозабезпечених сімей «Я-Берегиня», де, окрім психологів, педагогів та медичних працівників, секретам професійної майстерності їх навчали зірки ТБ, спорту, кіно та шоу-бізнесу. Фіналом соціальної програми став «Бал Берегинь», що пройшов у КМДА за участю відомих діячів культури та мистецтва України. У 2012-му Фонд вдруге успішно реалізував Всеукраїнський соціально-виховний проєкт «Я-Берегиня».

31 березня 2012 року фонд долучився до проведення Всесвітнього ініціативи «Година землі», що започаткована 2007 року у Сіднеї.

На початку червня 2012 року Влада Литовченко призначена радником Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з питань міжнародного співробітництва.

31 липня 2012 року міністр культури Михайло Кулиняк провів кадрову чистку в Києво-Печерському заповіднику, звільнивши в тому числі заступника директора з міжнародного співробітництва Владу Литовченко.

9 серпня Міністерство культури прийняло рішення про звільнення В. Лесничої з посади гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника «у зв'язку з колективними скаргами, які надходили в Мінкультури від працівників заповідника, в яких вказувалося на численні порушення трудового законодавства з боку дирекції заповідника». В. Литовченко було поновлено на посаді.

18 грудня 2012 року Литовченко залишила посаду заступника гендиректора з міжнародного співробітництва.

Після цього вона починає займатися проєктом займається проєктом «Вівтар Націй. Лаврський фрагмент» української художниці Оксани Мась, який було обрано для презентації мистецтва України на 54-й Бієнналє у Венеції в 2011 році та допомагає реалізувати культурно-мистецький проєкт Міжнародний фестиваль духовної музики «Лавра музична», що передбачає проведення на території Лаври щорічних циклів концертів європейської та української академічної музики.

З 2014 року член Громадської ради при Міністерстві культури України.

У вересні 2015 в рамках виставки «Благословенна Україна» Влада Литовченко провела показ старовинних борщівських вишиванок. До демонстрації національного українського одягу були долучені люди, чий внесок у розвиток української культури не залишився непоміченим: Ольга Сумська, Володимир Талашко, Маша Собко, Марія Яремчук, Влада Литовченко, Віталій Козловський, Вадим Красноокий, Діана Попова, Айна Гассе, Петро Чорний, Наталка Карпа, Євген Хмара, Надія Тутенко, Олексій Гладушевський, Володимир Дорош, Світлана Мазур, Дмитро Хоркін, Лілія Буряк, Ярослава Руденко, Олександр Скічко, Олександра Решмеділова, Оксана Стебельська, Надія Тутенко, Сергій Гладир, Ірина Ігнатенко, Олексій Толкачов та Світлана Долеско.[5]

У 2016 відбувся «Відкритий урок Шевченка за участю інтелектуальних та культурних лідерів нації», організатором якого була Влада Литовченко.

Трудова діяльність

Місія Фонду — всебічно сприяти посольствам, почесним консульствам закордонних держав, міжнародним освітнім програмам у представленні ними культурних надбань своїх країн в Україні, а також здійснювати діяльність, спрямовану на покращення поінформованості світу про Україну як державу; про її культурну спадщину; історію; сучасність; потенціал; автохтонні прояви давніх традицій у сучасному укладі життя громадян України тощо.

Міжнародний Фонд культурного співробітництва здійснює свою діяльність у співпраці з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури України, дипломатичними представництвами закордонних держав, міжнародними фондами, закордонними та вітчизняними громадськими організаціями, мистецькими спілками та окремими представниками сфери культури: художниками, музикантами, акторами, майстрами народних промислів, збирачами фольклору, етнографами, істориками, усіма зацікавленими інституціями та окремими громадянами, які поділяють статутні цілі Фонду. За час існування Фонду реалізовано наступні проєкти:

1. 27 березня 2012 р. у Посольстві Литовської Республіки в Україні за підтримки Міжнародного Фонду культурного співробітництва відбулась бізнес-зустріч представників туристичних ринків Литви та України, під час якої відвідувачам презентували широкі можливості литовського туризму.

2. 6 жовтня 2012 року у регіональній штаб-квартирі ООН у місті Найробі відбулося офіційне відкриття еко-культурної виставки скульптур та картин відомих українських митців Миколи Зноби та Даниїла Гріна під назвою «Час жити». Виставка була організована Посольством України в Кенії за підтримки Міністерства культури, спорту та туризму України у співпраці з Міжнародним Фондом культурного співробітництва та ЮНЕП — програми ООН з навколишнього середовища.

3. 1 листопада 2012 року у Амстердамі за підтримки Міжнародного Фонду культурного співробітництва відбулося офіційне відкриття персональної виставки картин відомого українського художника Джамаля Бадвана, уродженця Палестини. Виставка пройшла в рамках фестивалю «Дні арабської культури», організованого Міністерством  культури Нідерландів, Посольством Королівства Марокко у Нідерландах та Міжнародною арабською організацією «Дім мистецтв». До уваги відвідувачів фестивалю були представлені різноманітні музичні концерти відомих фольклорних та сучасних ансамблів, художні виставки провідних арабських художників та масштабний кінофестиваль художніх і документальних повнометражних стрічок.

4. 1 листопада 2012 року у Національному Музеї Кенії відбулося офіційне відкриття еко-культурної виставки скульптур та картин відомих українських митців Миколи Зноби та Даниїла Гріна під назвою «Час жити». Виставка була організована Посольством України в Кенії за підтримки Міністерства культури, спорту та туризму України у співпраці з Міжнародним Фондом культурного співробітництва та ЮНЕП — програми ООН з навколишнього середовища.

5. 12 жовтня 2013 р. у Києві пройшов перший в Україні Фестиваль азіатської кухні і культури 2013 року, ініційований і організований Посольствами Індії, Індонезії, Малайзії, Кореї, Пакистану, Японії та Міжнародним Фондом культурного співробітництва Влади Литовченко. Це новий і унікальний для України досвід, адже формат фестивалю передбачає особисту участь Послів та дипломатів в культурній та кулінарній програмі заходу.

6. Міжнародний проект «Серце миру». 31 грудня 2013 року у Вифлеємі (Палестина) відбулася презентація картини, що символізує мир, в якому культурне багатство і різноманітність існує в атмосфері міжкультурного порозуміння, толерантності та солідарності. Більше 20 відомих художників з усього світу приїхали до Віфлеєму, де протягом тижня працювали разом над створенням картини, що зображає «серце» миру. Проєкт відбувся за підтримки президента Держави Палестина Махмуда Аббаса та Міністерства культури Палестини. Організатор: Міжнародний Фонд культурного співробітництва.

7. 3 червня 2014 року в Арт-центрі Я.Гретера відбулася Міжнародна виставка-конкурс дитячого малюнку «Мости дружби». Виставка була проведена за ініціативи та організації Міжнародного Фонду культурного співробітництва та Міжнародного благодійного фонду Гарних справ за підтримки Посольства Палестини в Україні, Міністерства культури Палестини та Міністерства культури України.

8. 4 жовтня 2014 року в Києві відбулась презентація картини «Символ миру» під час Маршу миру і Єдності. Над картиною, яка стала відображенням єднання народу України, протягом двох днів працювали українські художники, громадські діячі та представники шоу-бізнесу: Руслана Лижичко, Віталій Козловський, Аїда Ніколайчук, Олена Бернацька, Олег Пінчук, Артур Боссо та інші. Ініціаторами проєкту виступили Голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко, засновниця культурного простору Spivakovska ART: EGO Ліка Співаковська, Голова ГО «Арт-Креатив» Олена Стебельська та президент ГО «Інститут жінки» Тетяна Шевчук.

9. 13 листопада у Києві у Дипломатичній Академії України відбулася Міжнародна теоретична конференція, присвячена Міжнародному Дню толерантності, який відзначається у всьому світі 16 листопада. Організаторами конференції  виступили Дипломатична академія Міністерства закордонних справ України, громадські ради при Міністерстві закордонних справ України та Київській обласній державній адміністрації, Український національний комітет міжнародної торгової палати, Національна теле- і радіокомпанія України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Міжнародний фонд культурного співробітництва та громадська організація «Арт-Креатив». У Конференції взяли участь Посол Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад, Посол Держави Кувейт в Україні Юсеф Хусейн Аль-Кабанді, співзасновник Міжнародної благодійної фундації «Посольство життя» Босе Аделаджа, а також громадські діячі, політологи, провідні юристи, науковці та представники органів виконавчої влади України. Учасники обговорювали напрямки і розробки щодо впровадження ідей толерантності в законодавчо-правову систему України з урахуванням національних особливостей. У контексті сучасних подій в Україні толерантність розглядалась як інструмент національної політики, направлений на єдність та шляхи забезпечення миру в Україні, як соціальний капітал, а також як форма взаємовпливу культур у сфері туризму, спорту, мистецтві, науці й освіті.

10. У березні 2015 року у Києві пройшов міжнародний культурно-просвітницький проєкт «Нас єднає Шевченкове слово» з нагоди 201-ї річниці від Дня народження Т.Шевченка та включення цієї видатної події до Календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО, яка відзначається протягом 2014—2015 рр. в Україні і всьому світі. Організатори проєкту: Національний музей Тараса Шевченка, Міжнародний етнокультурний проєкт FolkUkraine, Фонд підтримки молодіжного та олімпійського плавання (Інна Силантьєва) та Міжнародний Фонд культурного співробітництва (Влада Литовченко). Він включав у себе фотовиставку «Великий Кобзар. З любов'ю до книги — з миром в душі», міжнародну урочисту культурно-мистецьку церемонію «Нас єднає Шевченкове слово», в рамках якої вірші Т.Шевченка різними мовами світу читали посли іноземних держав, «Урок Великого Кобзаря» для дітей зі шкіл-інтернатів, соціально незахищених верств населення та дітей-переселенців із зони проведення АТО та Гала-концерт української пісні й виставку дитячого малюнку за мотивами творів поета.

11. У Києві відбувся Міжнародний дитячий фестиваль «Діти за мир», організований Головою Міжнародного Фонду культурного співробітництва Владою Литовченко та Директором Фонду підтримки молодіжного та олімпійського плавання Інною Силантьєвою. Значну підтримку в організації Фестивалю надало посольство Палестини в Україні. Окрім посла Палестини під час урочистої частини організаторів та гостей вітали посли Малайзії, Болгарії, Іраку, Македонії, були присутні посли Судану, Лівану, Індонезії, ОАЕ, а також заступник голови місії Індії в Україні та аташе по культурі Грузії. Подарунки дітям передало посольство Саудівської Аравії, лист-привітання від Голови Верховної Ради України зачитав народний депутат України Денис Силантьєв, а від Київської міської Ради присутніх вітала Алла Шлапак, яка також підтримала та долучилася до організації Фестивалю. Головною композицією заходу став Гімн дітей України, створений спеціально для цього Фестивалю.

12. У 2016 році пройшов другий Міжнародний культурно-просвітницький проєкт «Нас єднає Шевченкове слово».

  • З вересня 2007-го Голова Всеукраїнського Фонду «Обдаровані діти — майбутнє  України». Фонд допомагає обдарованим дітям із малозабезпечених сімей, позбавлених батьківського піклування, а також підтримує освітні, культурні та творчі ініціативи для дітей та молоді в Україні. Зокрема, проводив такі проєкти, що підтримувалися Міністерством культури України:

1. Всеукраїнська програма поповнення 24-х обласних бібліотек України для юнацтва «З книгою в серці» (2010—2011)

Поетапно щомісячно проходила передача комплекту книг одній з обласних бібліотек для юнацтва. Список літератури, що входить до комплекту, було складено не випадково. Над ним працювали співробітники фонду та державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» кілька місяців, провівши за цей час аналітичну роботу з усіма підпорядкованими обласними бібліотеками та вивчивши реальні потреби підростаючого покоління. Загальне наповнення проєкту — 12 000 примірників: навчальні, енциклопедичні, довідкові, методологічні та фахові видання, книги сучасних українських авторів.

Організатором проєкту виступив Всеукраїнський фонд «Обдаровані діти — майбутнє України» у співпраці з Державним закладом «Державна бібліотека України для юнацтва». Проєкт здійснювався за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, Національної спілки письменників України. Проєкт розроблено для двадцяти чотирьох обласних бібліотек України для юнацтва. Даний Проєкт цілком відповідає поточним і стратегічним напрямам державної політики в галузі розвитку та підтримки вітчизняного читання та бібліотечної справи.

2. Всеукраїнська соціальна кампанія з популяризації читання «Читай книгу» (2010—2011).

Ініційована Благодійним фондом «Обдаровані діти — майбутнє України» та ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва».    

Мета соцкампанії: підняття престижу читання у нашій державі, повернення книзі читача, зацікавлення ідеєю читання молодого покоління, збереження української культури та виховання генерації, котра була б небайдужою до збереження традицій та культурних цінностей своєї рідної держави.  Головним завданням соцкампанії є — популяризація читання та української мови, як носія нематеріальної культурної спадщини держави, відродження книги, котра формує моральний світогляд і мовну культуру підростаючого покоління, шляхом залучення ідейних лідерів молоді (популярних артистів, зірок телебачення, театру, спорту та кіно). У рамках Кампанії кумири в простій та доступній формі звернулись до підростаючого покоління з тим, щоб пробудити інтерес до читання.

3. Всеукраїнський культурно-освітній проєкт «Всесвітня спадщина в руках молоді» (Україна 2011) World Heritage in Young Hands.

Базується на однойменній програмі Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ініціатива покликана підвищити культурну компетентність української молоді, сприяти вихованню поваги до культурної спадщини України, національних традицій та надбань.

Проєкт проводиться за підтримки Міністерства культури України та у співробітництві  з Національною комісією України у справах ЮНЕСКО.

4. У червні 2011 року в рамках проєкту до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища відбулася акція з висадки 50-ти деревовидних півоній «Зелена алея ООН»*, що пройшла у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка. Захід пройшов у рамках Всесвітньої ініціативи ООН з висадження дерев "Садимо для планети: Кампанія «Мільярд дерев».

* Проєкт, ініційований Фондом Влади Литовченко «Обдаровані діти — майбутнє Україні» за підтримки Міністерства культури України та у співробітництві з Національною комісією України у справах ЮНЕСКО. Юнаки й дівчата, що пройшли програму занять, присвячену національним культурним та природним надбанням, перлинам зодчества, українській культурі та мистецтву, так перейнялися ідеєю відтворення та збереження прекрасного, що звернулися до організаторів програми з ідеєю самим долучитися до процесу творення. Згодом було вирішено приєднатися до Всесвітньої ініціативи з посадки дерев «Садимо для планети: Кампанія „Мільярд дерев“, що реалізується з 2006-го року Організацією Об'єднаних Націй (ООН) по захисту навколишнього середовища — ЮНЕП. Ця організація робить чимало зусиль для збереження природи планети. Зокрема, тільки у рамках цієї кампанії представники організації та усі небайдужі висадили понад 11 мільярдів дерев по всьому світові.

5. Продовж кількох років успішно проводиться програма Фонду Програма фонду „ДІАЛОГ КУЛЬТУР І ЦИВІЛІЗАЦІЙ“, покликана ознайомити дітей та молодь із культурною спадщиною та традиціями закордонних країн. Втілення програми здійснюється за активного сприяння та підтримки посольств країн світу. У рамках програми були відновлені архіви Левка Ревуцького, відбулися концерти міжнародного рівня до 200-ї річниці з дня народження видатного польського композитора Фридерика Шопена (1810—1849), до 200-й річниці Незалежності Аргентинської Республіки, до 200-річчя з дня народження композитора Ференца Ліста та багато інших.

6. Фонд „ПІДТРИМАЙ ЮНИЙ ТАЛАНТ“*

Мета і завдання програми: Пошук і заохочення розвитку талановитих дітей, зокрема сиріт і дітей-інвалідів, їх підтримка та залучення уваги громадськості до проблематики даної категорії. Придбання і передача дитячим будинкам, інтернатам необхідних матеріалів та інструментів для занять художньою і прикладних творчістю. Проведення всеукраїнських, регіональних і місцевих програм, концертів, фестивалів за участю талановитих дітей України.

7. У 2009-му за ініціативою Фонду вперше пройшов Всеукраїнський конкурс-фестиваль „На Святого Миколая творча іскорка палає“, у якому взяли участь понад 10 000 дітей. Нагородження переможців відбулося у колонній залі КМДА, де всі учасники отримали призи та подарунки, а на сцені виступили популярні артисти.

8. У 2010-му розпочато Всеукраїнський соціально-виховний проєкт „Я-Берегиня“.  Мета проєкту — забезпечення дівчат-підлітків з багатодітних родин, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та учениць професійно-технічних навчальних закладів необхідними знаннями та навичками для належної соціальної адаптації у самостійному дорослому житті, усвідомлення ролі та прав сучасної жінки у сім'ї та суспільстві, забезпечення професійної орієнтації, зниження ризику потрапляння в соціально небезпечні ситуації, підвищення самооцінки та віри у себе шляхом проведення соціальної та освітньо-виховної роботи. Програма реалізується під патронатом Київської міської державної адміністрації та Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, державної соціальної служби. У березні-квітні 2012-го з успіхом та суспільним резонансом пройшла чергова програма „Я-Берегиня“.

9. У 2012 році з ініціативи Голови Благодійного фонду „Обдаровані діти — майбутнє України“ Влади Литовченко Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з виданням „Комсомольська правда“ в Україні» підготували фінальний, тридцятий альбом книжкової колекції «Великі музеї світу»: «Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник».

  • 2008—2011 рр. — радник Міністра з питань сім'ї, молоді та спорту
  • З вересня 2010-го працювала на посаді заступника завідувача кафедри ЮНЕСКО Дипломатичної академії при МЗС України

Титули

  • «Міс Україна-1995»
  • «Орден Святого Станіслава», 2007;
  • «Нагорода за вагомий внесок у благодійну діяльність України» від Київської держадміністрації та Товариства Червоного Хреста, 2008;
  • «Рейтинг ділових українок» за версією журналу Weekly.ua, 2009
  • Почесна грамота «За благодійність» від Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, 2009
  • Проєкт «Жінки, що змінюють світ» (у номінації «Благодійність») від газети «Вечірні вісті», 2009
  • Орден «Святої Праведної Анни» від Української Православної Церкви, 2010
  • «VIVA! Найкрасивіші 2010»
  • «Рейтинг найважливіших українських філантропів» від газети «ДЕЛО», 2010, 2011
  • У травні 2011-го у Грузії отримала почесну медаль 5-го Тбіліського міжнародного конкурсу молодих піаністів за вагомий внесок у розвиток світової музичної культури, 2011;
  • Медаль гідності від президента Республіки Палестина за реалізацію міжнародного проєкту «Серце миру» (2013)

Увійшла до 100 найвпливовіших жінок України. Володарка титулів «Жінка III тисячоліття» та «Красивий символ нації». Названа «Найстильнішою жінкою України» (за підсумками рейтингу «Жіночого журналу»).

Сім'я

1995—2004 — була заміжня за Ігорем Литовченком.

2007—2012 — була заміжня за Сергієм Прокаєвим.

У Влади дві доньки. Старша — Маргарита (1989 р.) — закінчила Київський інститут міжнародних відносин, працевлаштована. Молодша — Христина  (1999 р.) — учениця.

Примітки

  1. Найгарніші українки. Архів оригіналу за 13 січня 2013. Процитовано 11 лютого 2012.
  2. Влада Литовченко стала директором Вышгородского заповедника (ru-RU). Процитовано 4 грудня 2018.
  3. Влада Литовченко стала директором Вышгородского заповедника. www.segodnya.ua (рос.). Процитовано 4 грудня 2018.
  4. Литовченко, Владлена Володимирівна (2014). Роль ЮНЕСКО в охороні та збереженні культурної спадшини в Україні (1954-2010). ISBN УДК 930.85:341.16:001 Перевірте значення |isbn= (довідка).
  5. Влада Литовченко, Ольга Сумская и Мария Яремчук популяризировали борщевские сорочки. ru.golos.ua. Процитовано 25 жовтня 2015.

Література

  • Влада Литовченко: «Про мій титул „Міс Київ—94“ чоловік дізнався з газет»//Борисова Інна, «Високий замок», № 33 (3682), 21—27 лютого 2008, с. 9.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.