Лонган (рослина)

Лонган (в'єт. Око дракона; Dimocarpus longan) — вічнозелене дерево, поширене у Китаї, Таїланді, Тайвані, В'єтнамі й Індонезії, а також його плід. Назва походить від назви в'єтнамської провінції Лонган, де ця рослина і культивується до сьогоднішнього часу.

?
Лонган

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Дводольні
Порядок: Сапіндоцвіті
Родина: Сапіндові
Рід: Dimocarpus
Підрід: Лонган
Посилання
Вікісховище: Dimocarpus longan
Віківиди: Dimocarpus longan
EOL: 590822
IPNI: 782795-1
ITIS: 506072
МСОП: 32399

Опис

У дикому вигляді це високе розлоге вічнозелене дерево зустрічається рідко. Культивуються менш рослі вічнозелені дерева, висотою від 6 до 7 метрів. Є сорти, пристосовані для клімату конкретного регіону.

Соковита м'якоть лонгана має солодкий, дуже ароматний, схожий на нефеліум смак зі своєрідним відтінком. Колір міцної неїстівної зовнішньої оболонки фрукта варіюється від плямисто-жовтуватого до червонуватого. Як і китайські лічі, плід лонгана містить тверде темно-червоне або чорне насіння.

Біла склоподібна м'якоть називається аріллус, або кровелькой, присем'янником. Це м'ясисте утворення навколо темного насіння соковите, смачне, солодке і ароматне.

Вирощування

Перша згадка про лонган датується 1896 роком, коли мандрівник з Китаю привіз у подарунок дружині короля Таїланда Чулалонгкорна п'ять саджанців лонгана. Два саджанця були посаджені у Бангкоку, а решта — у містечку Чіангмай.

Лонган культивують в Китаї, Таїланді, В'єтнамі та Індонезії.

Користь

Плоди містять багато цукру, вітамін С, кальцій, залізо і фосфор, а також безліч біокислот, корисних для шкіри. Шкірочка стиглого фрукта повинна бути щільною, без тріщин. Більш стиглим вважається лонган, який полежав деякий час після зняття з дерева[1].

Відомо про антиоксидантні властивості м'якоті. Китайські медики рекомендують лонган для захисту клітин печінки і для підвищення загального тонусу і працездатності, покращення зору, нормалізації сна, вважають відмінним природним засобом, що знижує рівень тривожності, заспокоює хвилювання і пов'язані з цим проблеми (наприклад, тахікардію). Косметологи радять жінкам частіше ласувати плодами лонгана задля покращення шкіри.

Вживання

Плоди їдять сирими. З лонгану готують десерти, солодкі супи і різноманітні напої. Крім того, їх сушать і консервують. Використовують плоди також у кондитерському виробництві.

Зберігати плоди лонгана краще в прохолодному місці. У холодильнику вони можуть пролежати близько тижня

Примітки

Посилання

Лонган: Око дракона
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.