Лотар-Гюнтер Бухайм

Лотар-Гюнтер Бухайм
 Lothar-Günther Buchheim
Народився 6 лютого 1918(1918-02-06)
Веймар, Тюрингія, Німецька імперія
Помер 22 лютого 2007(2007-02-22) (89 років)

·серцева недостатність[1]
Поховання
Країна  Німеччина
Діяльність художник, видавець, письменник, викладач університету, військовий кореспондент, фотограф, графік
Alma mater Дрезденська академія мистецтвd і Мюнхенська академія мистецтв
Мова творів німецька[2]
Жанр роман
Magnum opus Das Boot («Підводний човен»)
Мати Charlotte Buchheimd
У шлюбі з Diethild Buchheimd
Нагороди
Кавалер ордена За заслуги перед ФРН
Великий офіцерський хрест ордена За заслуги перед ФРН
Командор ордена За заслуги перед ФРН
Баварський орден «За заслуги»
Баварський орден Максиміліана За досягнення в науці та мистецтві (з 1980 року)

 Лотар-Гюнтер Бухайм у Вікісховищі

Лотар-Гюнтер Бухайм (нім. Lothar-Günther Buchheim; 6 лютого 1918 — 22 листопада 2007) — був німецьким письменником, художником і колекціонером, творецем Музею фантазії на березі озера Штарнберг під Мюнхеном. Найбільшу популярність здобув після виходу роману «Das Boot» (1973), який став світовим бестселером і основою фільму «Підводний човен».

Ранній період життя

Бухейм народився в Веймарі ( Тюрінгія, Німеччина ), був сином художниці Шарлотти Бухайм. Вона була не одруженою та жила з батьками. До 1924 року вони жили в Веймарі, після в Рохліці до 1932-го, потім в Хемніці . Уже тоді Бухейм-молодший підробляв в газетах і брав участь у художній виставці 1933 року, коли йому було всього 15.

Люблячи подорожувати, разом з братом він дістався до Чорного моря, по Дунаю на каное. Після того як отримав атестат зрілості в 1937-му, деякий час жив в Італії, де написав свою першу книгу Tage und Nächte steigen aus dem Strom. Eine Donaufahrt. («Дні і ночі встають з річки. Подорож по Дунаю»), яка була видана в 1941 році. Бухейм вивчав мистецтво в Дрездені і Мюнхені в 1939-му, був мобілізований в армію в 1940 році.

Друга Світова війна

Під час війни Бухейм був офіцером пропаганди і служив зондерфюрером (Б) в роті пропаганди Крігсмаріне, писав зведення про підводні міни, есмінці і підводні човни. Робив скетчі та фотографії.

Нагороди

Див. також

Примітки

Література

  • Karl-Friedrich Merten / Kurt Baberg: Wir U-Bootfahrer sagen: Nein! So war das nicht! Eine Anti-Buchheim-Schrift. U-Bootfahrer nehmen kritisch Stellung zur Schmähschrift des Lothar-Günther Buchheim „Die U-Boot-Fahrer“, J. Reiss-Verlag, 1986

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.