Людвіг Гшоссманн

Людвіг Гшоссманн (нім. Ludwig Gschossmann, також Gschosmann (нар. 8 липня 1913, Мюнхен пом. 22 серпня 1988, Тегернзе) — відомий німецький художник.

Людвіг Гшоссманн
Ludwig Gschossmann
При народженні Ludwig Gschossmann
Народження 8 липня 1913(1913-07-08)
Мюнхен, Німецька імперія
Смерть 22 серпня 1988(1988-08-22) (75 років)
  Тегернзе (місто), Місбах, Верхня Баварія, Баварія, ФРН
Національність німець
Країна  Німеччина
Жанр художник
Навчання Мюнхенська академія мистецтв
Діяльність художник
Напрямок імпресіонізм, реалізм
Роки творчості до 1988 року

Біографія

Ранні роки

Саме народження Людвіга Гшоссманна оповите таємницею. Згідно з більшістю джерел художник народився у Страсбурзі. Називають також різні дати народження Гшоссманна: згадуються 1894, 1901 та 1914 роки. Вілповідно до «Загального лексикону митців: художників всіх часів і народів» (Allgemeines Künstlerlexikon: Die bildenden Künstler aller Zeiten und Völker)[1] Людвіг Гшоссманн народився 8 липня 1913 року в Мюнхені.

Освіта

Дитинство та юність художника пройшли у Вахау. Він був учнем вищої школи образотворчих мистецтв у Гамбурзі, навчався мистецтву фрески в Королівській художній школі ремесел у Мюнхені, відвідував заняття в академії мистецтв у Мюнхені, майстерню професора Бауера, а також курси для декораторів у Аугсбурзі і у Любеку.

Творчість

Стиль

На початку своєї творчої діяльності Людвіг Гшоссманн писав у стилі реалізм. Він став помітним художником — пейзажистом. Але з роками на його творчості відчувається вплив імпресіоністів. Все частіше він починає писати імпресіоністичні полотна. Окрім пейзажів приділяє увагу побутовій тематиці, малює сцени з світського життя. Велике значення в формуванні стилю та тематики Гшоссманна мав відомий мюнхенський художник Отто Піппель.[2] Саме він вплинув на повне формування Гшоссманна, як художника — імпресіоніста.>

Людвіг Гшоссманн «Сцена королівського полювання», 30-і роки

Змінилась і тематика творів: з'явилися зображення сцен з мюнхенського міського життя. Серед інших мотивів, які хвилювали художника: зображення їм Тегернзе, Штарнберга та Штарнбергського озера, Цюрихського озера. Дуже відома серія картин під загальною назвою «Нескучні вечори»: картини з зображенням сцен оперного балу в Мюнхені. Відомі також сцени полювання.

Помер митець 22 серпня 1988 року у Тегернзе

Виставки

Твори художника з великим успіхом виставлялися як у Німеччині (наприклад, будинок мистецтва, Мюнхен), так і у Франції, Швеції, Швейцарії та Сполучених Штатах Америки (наприклад, у Нью-Йорку діє постійна експозиція в Arnot Art Gallery[3]). Людвіг Гшоссманн був членом Мюнхенського Об'єднання Художників.[4]

Вибрані твори

  • Дорога до опери у Баден-Баден, 1975
  • Бал у Мюнхенській опері
  • Королівське полювання
  • Ландшафт з панорамою Альп
  • Прибуття гостей, 1975
  • Літня сцена з каретою
  • Літній сніданок у Штарнберзі
  • Місто біля моря
  • Венеція
  • Рибак на Тегерзее при вийняті сітей
  • Пікнік на Хімзее
  • Невелике селище в Альпах
  • Озеро в Альпах
  • Осінній Тірольський пейзаж з селом на березі річки

Примітки

  1. Günter Meißner: Allgemeines Künstlerlexikon: Die bildenden Künstler aller Zeiten und Völker
  2. http://www.artnet.de/künstler/otto-eduard-pippel/auktionsresultate
  3. http://arnotgallery.com/?s=Ludwig+Gschossmann
  4. http://www.mkg1868.de/

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.