Маріка південна

Ма́ріка південна[2] (Cinnyris chalybeus) — вид горобцеподібних птахів родини нектаркових (Nectariniidae). Мешкає в Південній Африці.

?
Маріка південна

Самець південної маріки (Грейтон, Західнокапська провінція, ПАР)

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Нектаркові (Nectariniidae)
Рід: Маріка (Cinnyris)
Вид: Маріка південна
Cinnyris chalybeus
(Linnaeus, 1766)

Ареал поширення виду     Більша щільність заселення, пристутність протягом всього року     Менша щільність заселення, кочовий спосіб життя
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Certhia chalybea Linnaeus, 1766
Nectarinia chalybea (Linnaeus, 1766)
Посилання
Вікісховище: Cinnyris chalybeus
Віківиди: Cinnyris chalybeus
ITIS: 916421
МСОП: 22717869
NCBI: 282501

Опис

Самичка півднної маріки
Самець південної маріки (Кірстенбош, ПАР)

Довжина птаха становить 12 см. У дорослих самців голова, горло, верхня частина грудей і спина зелені, металево-блискучі. На грудях широкий червоний, металево-блискучий комірець, відділений від зеленої верхньої частини грудей вузькою металево-блискучою синьою смугою. Решта нижньої частини тіла білувата. Плечі поцятковані жовтуватими плямками. Дзьоб чорний, довгий і вигнутий. Очі темно-карі, лапи чорні. Самець південної маріки відрізняється від самця червоногрудої маріки меншими розмірами, вужчим червоним «комірцем» і коротшим дзьобом.

Самички південної маріки мають коричневу верхню частину тіла і жовтувато-сіру нижню частину тіла. Молоді птахи подібні до самичок. Нижня частина тіла у самичок південної маріки є сірішою, ніж у самичок капських нектарок, і тьмянішою, ніж у самичок брунатних нектарок.

Підвиди

Виділяють два підвиди:[3]

  • C. c. subalaris Reichenow, 1899 — схід ПАР;
  • C. c. chalybeus (Linnaeus, 1766) — південь Намібії і захід ПАР.

Поширення і екологія

Південні маріки поширені в Південно-Африканській Республіці, Намібії, Лесото і Есватіні. Вони живуть у фінбоші і кару, в чагарникових заростях поблизу річок і струмків, в садах. Зустрічаються поодинці, парами або невеликими зграйками. Живляться переважно нектаром, а також (особливо пташенята) комахами і павуками. Сезон розмноження триває з квітня по грудень, в залежності від регіону. Гніздо овальне, закрите з бічним входом, робиться з трави, лишайників та іншого рослинного матеріалу, скріплюється павутинням, встелюється шерстю, пухом і пір'ям.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Cinnyris chalybeus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Dippers, leafbirds, flowerpeckers, sunbirds. World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 22 грудня 2021.

Джерела

  • Sinclair, Hockey and Tarboton, SASOL Birds of Southern Africa, ISBN 1-86872-721-1

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.