Маттій (апостол)

Матті́й (Матві́й, (грец. Ματθίας, лат. Matthias) — один з учнів Ісуса, не плутати з Євангелістом Матвієм.

Маттій
Апостол, Великомученик
Народився I століття
Юдея, Римська імперія, Стародавній Рим
Помер у 63 році в Юдеї, Каменований
Єрусалим, Юдея, Римська імперія, Стародавній Рим
·Побиття камінням і розп'яття на хресті[1]
Поховання St. Matthias' Abbeyd
Шанується

Римо-Католицька Церква
Православна Церква
Лютеранська Церква

Англіканська Церква
У лику святий
Головна святиня Абатство Святого Маттія
День пам'яті 14 травня (Католицизм)
9 серпня;30 червня (Православ'я)
Подвижництво Апостольська Проповідь
Медіафайли на Вікісховищі

У Біблії

Барельєф над саркофагом апостола Маттія у Трірі.

Був доданий за допомогою жеребу до числа Апостолів замість зрадника Юди Іскаріота вже після розп'яття та воскресіння Ісуса Христа.

І поставили двох: Йосипа, що Варсавою зветься, і що Юстом був названий, та Маттія. А молившись, казали: Ти, Господи, знавче всіх сердець, покажи з двох одного, котрого Ти вибрав, щоб він зайняв місце тієї служби й апостольства, що Юда від нього відпав, щоб іти в своє місце. І дали жеребки їм, і впав жеребок на Маттія, і він зарахований був до одинадцятьох апостолів.(Дії 1:23-26)

Апокрифи

Як помер апостол Маттій достеменно невідомо. Яків Ворагінський у Золотій легенді розповідає, що апостол помер своєю смертю. Його мощі перенесені з Юдеї до Рима. За іншими переданнями він загинув мученицькою смертю, каменований. Мощі апостола Маттія за наказом імператриці Олени, матері імператора Костянтина Великого, передані у Трір єпископу Аґріцію. З 1127 року їх почитають у бенедиктинському абатстві Святого Маттія міста Тріра. Лише за 12 століття відомо 4670 записів паломників у книзі абатства.

За іншою традицією вважається, що могила апостола знаходиться в фортеці Гоніо в Аджарії.

Молитва до Святого Маттія

О, Славний Святий Маттій, за Божим задумом випало на тебе зайняти місце нещасного Юди, який зрадив свого Вчителя. Ти був обраний через знак щирості твого життя і заклик Святого Духа. Обдаруй нас благодаттю провадити ту ж чесність життя і, бути поклаканими тим же самим Духом, щоб щиро служити Церкві. А після життя, повним завзятих і добрих справ, супроводи нас на небеса, щоб співати вічно хвалу Отцю, Сину і Святому Духу[джерело?].

Канонізація

Канонізований ще першими християнами.

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Маттій (апостол)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.