Мильці (Полтавський район)

Ми́льцісело в Україні, у Полтавському районі Полтавської області. Населення становить 693 осіб. Орган місцевого самоврядування — Супрунівська сільська рада.

село Мильці
Країна  Україна
Область Полтавська область
Район/міськрада Полтавський район
Громада Полтавська міська громада
Облікова картка Мильці 
Основні дані
Населення 693
Поштовий індекс 38785
Телефонний код +380 532
Географічні дані
Географічні координати 49°33′29″ пн. ш. 34°26′50″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
151 м
Місцева влада
Адреса ради 38714, с.Супрунівка, вул.Соборна, 3
Карта
Мильці
Мильці
Мапа

 Мильці у Вікісховищі

Географія

Село Мильці знаходиться за 3 км від міста Полтава, за 0,5 км від сіл Супрунівка та Куклинці. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою. Поруч проходить автомобільна дорога М03.

Історія

Можливо назву поселення дали перші поселенці, які полюбили це місце і називали його «милим». Саме таке походження назви має село Мильці у Старовижівському районі на Волині. Перші поселенці будували свої хати на схилах Мильчанської балки. Деякі із старожилів села пам’ятають легенду в якій говориться про те, що козаки із навколишніх сіл Івашок, Супрунівки, Говтвянчика ходили в ці гарні місця до ставків рибалити. За красу місцевості з мальовничими водоймами вони назвали їх «милими». Можливо походження назви села описано саме в цій легенді.

Ще в одній легенді йдеться про те, що в цих місцях жили мельники, а через те, що млинів там було багато ці місця називали млинарськими, а село – «Млинцями», назва якого пізніше трансформувалась на «Мильці».

Полковий обозний Полтавського полку Прокіп Левенець на Коломаці 27 липня 1687 р. отримав гетьманський універсал Івана Мазепи на с. Мильці, а 1689 року — «жалувану царську грамоту» на це ж село. По смерті Прокопа гетьман підтвердив 20 червня 1691 р. с. Мильці за його сином — полковим сотником Іваном. Через два роки той отримав і царську грамоту на це володіння [1].

За даними на 1859 рік у власницькому, казеному та козацькому селі Полтавського повіту Полтавської губернії, мешкало 1338 осіб (697 чоловічої статі та 641 — жіночої), налічувалось 225 дворових господарства, існувала православна церква[2].

Економіка

  • Виробництво м'ясних продуктів | 38714, с.Мильці, вул.Переробників, 2

ТОВ "ПОЛТАВСЬКИЙ М'ЯСНИЙ.ГОСТ"

  • Магазини роздрібної торговлі

Об'єкти соціальної сфери

  • Школа | 38714, с.Мильці, вул.Центральна, 18

Мильчанська філія Супрунівського навчально-виховного комплексу Полтавської районної ради (скорочено: Мильчанська філія Супрунівського НВК).[3][4]

  • Фельдшерсько-акушерський пункт | 38714, с.Мильці, вул.Центральна, 18Б

Мильчанська ФАП

Історичні пам'ятки

Братська могила радянських воїнів, пам’ятний знак полеглим воїнам-землякам (1956 р.)
  • Меморіальний комплекс

Братська могила радянських воїнів, пам’ятний знак полеглим воїнам-землякам (1956 р.)

Посилання

Примітки

  1. Кривошея В.В. Козацька еліта Гетьманщини.— К.: ІПіЕНД імені І.Ф.Кураса НАН України, 2008.— С. 262.
  2. рос. дореф. Полтавская губернія. Списокъ населенныхъ мѣстъ по свѣдѣніямъ 1859 года, томъ XXXIII. Изданъ Центральнымъ статистическимъ комитетомъ Министерства Внутренних Дѣлъ. СанктПетербургъ. 1862 — 263 с., (код 262)
  3. Мильчанська філія Супрунівського НВК - Полтавська область. ІСУО. pl.isuo.org. Процитовано 20 квітня 2021.
  4. Головна - Сайт Супрунівського НВК Полтавської районної ради. suprunivka-nvk.pl.sch.in.ua. Процитовано 20 квітня 2021.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.