Михайлючка

Михайлю́чка (колишня Рисовата) село в Україні, у Шепетівському районі Хмельницької області. Є центром Михайлюцької сільської громади.

село Михайлючка
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Шепетівський район
Рада Михайлюцька сільська рада
Облікова картка облікова картка 
Основні дані
Засноване 1796
Населення 1 574 особи (2007)
Площа 2,42 км²
Густота населення 650,4 осіб/км²
Поштовий індекс 30416
Телефонний код +380 3840
Географічні дані
Географічні координати 50°17′24″ пн. ш. 27°18′39″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
244 м[1]
Відстань до
районного центру
22 км
Найближча залізнична станція Майдан-Вила
Місцева влада
Адреса ради 30416, Хмельницька обл., Шепетівський р-н, с. Михайлючка, вул. Мазунова, 44а
Карта
Михайлючка
Михайлючка
Мапа

Населення села становить 1 574 особи (2007).

Історія

Завдячувати появі села Михайлючка слід Катерині II. В 1793 році після другого поділу Польщі була утворена Ізяславська губернія до складу якої увійшли Шепетівка і навколишні села та хутори. В той же час цариця проводить так звану політику «Дранк нах остен» (Похід на Схід) — переселення німців на землі України. Саме в цей період з'являються на Волині німецькі поселення-колонії. Німці купували земельні наділи у місцевих поміщиків та князів. Поряд з переселенцями на землях Волині довгий час живуть і поляки. Внаслідок цих історичних подій навколо теперішнього села Михайлючки з 1796 по 1810 роки утворюються хутірські поселення німців, поляків, євреїв та українців.

В 1860 році відкривається Рисоватська приватна школа, до якої ходили діти різних національностей, навчання велось німецькою мовою. 1885 року громада відкриває другу приватну школу, у якій навчалося 30 хлопчиків та 17 дівчаток. Після будівництва залізничної лінії Київ Брест 1873 року та залізничного вокзалу Майдан-Вила в 1911 році населення навколишніх хуторів збільшується. В 1917 році відкривається державна початкова школа.

6 листопада 1921 року під час Листопадового рейду через Майдан-Вилу проходив відділ Василя Падалки Армії Української Народної Республіки. Тут він найняв селян з підводами, що привезли на станцію продовольчий податок на користь окупаційної московської влади.

24 листопада 1921 року через Майдан-Вила, вертаючись з Листопадового рейду, проходила Подільська група (командувач Сергій Чорний) Армії Української Народної Республіки. Тут вона перейшла залізницю Шепетівка — Новоград-Волинський.

Сучасність

В селі діють Михайлюцький ліцей (директор Музика Дмитро Іванович), Михайлюцький дошкільний заклад освіти "ДЗВІНОЧОК" (директор Книш Олена Григорівна), Михайлюцька сільська бібліотека (філія Центральної бібліотеки ім. М.Коцюбинського ЦБС Шепетівського району)

За 6 км на схід, біля села Новаків Полонського району знаходиться Майдан-Вильське родовище каоліну, звідки постачається каолін для ТОВ «Майдан-Вильський кар'єр».

Через село проходить залізниця Шепетівка — Новоград-Волинський, у самому селі знаходиться залізнична станція Майдан-Вила. На північ, до села Городнявки, та на південь, до села Цмівки, збудовані автодороги.

Відомі люди

  • Мазунов Руслан Олександрович (1979—2014) — український військовик, майор, бортовий авіаційний технік вертолітної ланки 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України. Загинув в ході антитерористичної операції поблизу Слов'янська.
  • Циклаурі Ревазо Шотаєвич (1984—2016) — солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.