Монтафон
Монтафон (нім. Montafon; на місцевому діалекті: «Muntafu») — це 39 км довжиною долина у найзахіднішій австрійській федеральній землі Форарльберг. Вона перетинає річку Ill (Форарльберг) і простягається від міста Блуденц і Фервалль Альп на півночі, до Сілвретта і Ретікон гірського хребта на півдні. Піз-Буйн на висоті 3312 метрів є найвищою вершиною гірського масиву Сільвретта - і найвищою вершиною Форарльберга. Регіон Монтафон має приблизно 28 000 населення (2020).
Географія
Монтафон - об’єднання з десяти громад, [1] які належать до району Блуденц. Головне місто - Шрунс. Регіональний туризм продається туристичною асоціацією Монтафон, якою керують муніципалітети, Форарльбергер Ільверке та регіональні гірські канатні дороги. [2]
Муніципалітети:
- Бартоломеберг (1100 м)
- Гашурн (1000 м)
- Лорунс (583 м)
- Санкт-Антон-ім-Монтафон (650 м)
- Санкт-Галленкірх (900 м)
- Шрунс (700 м)
- Сілберталь (890 м)
- Шталлер (600 м)
- Чаггунс (700 м)
- Вандани (660 м)
Економіка
В економіці Монтафону домінує поєднання традиційних видів сільської діяльності, таких як лісове господарство, виробництво гідроенергії, сільськогосподарська продукція, а також послуги та товари, пов'язані з туризмом.
Сільське господарство та фермерство
Фермерське та сільське господарство є частиною традиційного альпійського вигону худоби. Це трифазне сезонне скидання випасу худоби між долинами взимку та високогірними пасовищами влітку, забезпечуючи достатній запас їжі для худоби протягом року. [3] Хоча туризм та інші галузі сприяють більшому зростанню економіки, сезонна міграція на високі пасовища все ще є важливим економічним фактором для частини населення. Восени, якщо жодна тварина не загинула і в горах не сталося нещасних випадків, фермери прикрашають худобу та вивозять її з гірських пасовищ у святковому параді, що є визначною пам'яткою регіональної культури.
Туризм
Туризм відіграє життєво важливу роль, і Монтафоні відомий своїми гірськолижними, пішохідними та гірськими велосипедами. Високогірна альпійська дорога Сільвретта (нім. Hochalpenstraße) дає доступ до віддалених гірськолижних районів, які розташовані на висоті від 650 до 1430 метрів. Будівництво залізниці Монтафон у 1905 р. також сприяло розвитку сезонної туристичної галузі. [4]
Існує п’ять гірськолижних регіонів: Гольм, Сільвретта Монтафон, Гаргеллен, Зільберталь-Крісберг та Сільвретта-Білерхое, із загальною кількістю 60 витягів і 225 кілометрів гірськолижних схилів в регіоні. Фрірайд - популярний вид спорту, і тут є різноманітні розважальні парки з напівтрубами. Для лижних лиж існує 121 кілометрів класичних маршрутів, а також 33 кілометрів ковзанок.
Гірськолижний альпінізм стає дедалі популярнішим, і його можна проводити на кожній горі в Монтафоні. [5]
Протягом літа та осені величезні пішохідні стежки вздовж усіх гірських масивів користуються великою популярністю як серед місцевих жителів, так і серед туристів. Дев'ять гірськолижних підйомників також працюють протягом літнього та осіннього сезонів і дозволяють швидко та зручно підніматися або спускатися в гори. Всі пішохідні та велосипедні стежки добре позначені. Багато районів захищені, а їзда на велосипеді не завжди дозволена. Влітку працюють 26 альпійських хатин, а в районі працюють спеціальні автобуси для туристів.
Піші прогулянки та скелелазіння можливі на різноманітних стежках із широким спектром труднощів. Для початківців є вісім парків для скелелазіння та 15 маршрутів із фіксованою мотузкою.
Також є два поля для гольфу з 9 лунками - в Чаггунс і в Партенені. [6]
Спорт
У сезоні 2012/13 в рамках FIS Snowboard World Cup відбувся перший SBX World Cup Montafon. Кубок світу проходить щороку в грудні, гонки проводяться в гірськолижному районі Сільвретта Монтафон, починаючи під вершиною Хохйох і закінчуючи біля гірської станції канатної дороги. Різниця у висоті між стартом і фінішем становить близько 200 метрів. Під час Кубку світу вдень відвідувачі можуть спостерігати за сноубордистами та лижниками, а вночі насолоджуватися концертами у Шрунсі. [7] [8]
Культура
Ряд знаменитостей залишаився в долині Монтафон. Деякі старші люди все ще говорять про довгі ночі в Шрунсі, граючи в карти та випиваючи з Ернестом Хемінгуеєм та Джоном Досом Пассосом . Сніги Кіліманджаро та кілька інших романів та оповідань були написані або містять матеріали про льодовики Монтафон та Сільвретта. Відомий німецький прозаїк і поет Еріх Кастнер також неодноразово відвідував долину, як і колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль. Відома оперна співачка Елізабет Шварцкопф провела свої останні роки в Шрунсі, де вона померла 2 серпня 2006 року.
Альпійська культура
Програма LEADER Gauertaler Alpenkultur [9] була створена для інформування гостей та місцевих жителів у долині Гаурталь про культурний ландшафт. Знання про цей культурний ландшафт поволі втрачаються. Тому цей шлях був створений для того, щоб представити Гауерталь як хороший приклад місцевої альпійської культури та альпійських перетворень. Оскільки стежки в Гауерталі досить популярні, туристів довелося прокладати таким чином, щоб чутливі альпійські райони більше не зазнавали серйозних змін. На 13 станціях предмети створювали художники, які присвятили себе різним культурним сферам. Панелі та інформаційні брошури розповідають історії про землю, людей та культуру.
Звичаї та традиції
Альпійський випас худоби грає життєво важливу роль в традиційній альпійській культурі, так само як і Йодль, Альпійський горн, Швінге і виробництво сиру.
Будинок Монтафон
Будинок Монтафон - це типовий будинок із кам'яного дерева, подібний до тих, що будувалися в Монтафоні з 15 по 20 століття. Це вражаюча особливість культурного ландшафту Монтафона і є характеристикою долини. [10]
Сир Монтафон (Montafoner Sauerkäse)
«Montafoner Sauerkäse» або сир Montafon (діалект: Sura Kees або Sura Käs, що відноситься до виду сметани / сиру сирного молока) - це сметанний сир, виготовлений в Montafon з 12 століття. Монтафон має одну з найдавніших традицій виробництва сиру в альпійському регіоні, і це все ще є важливим молочним продуктом. Він має дуже мало жиру (1-10% жиру в сухій речовині) і є місцевою особливістю, подібно до тирольського сірого сиру. [11]
Примітки
- Die Geschichte des Standes Montafon — Stand Montafon. stand-montafon.at. Процитовано 2 січня 2017.
- Impressum: Montafon Tourismus GmbH. www.montafon.at. Процитовано 2 січня 2017.
- Österreichische UNESCO-Kommission - Nationalagentur für das Immaterielle Kulturerbe. unesco.scharf.net. Процитовано 2 січня 2017.
- State of Vorarlberg - Tourismus facts and figures. www.vorarlberg.at. Процитовано 2 січня 2017.
- Skitouren Vorarlberg : Wintersport im Montafon, Alpen. www.montafon.at. Процитовано 2 січня 2017.
- Activities in the Montafon - Montafon Austria. www.montafon.at. Процитовано 2 січня 2017.
- Weltcup Montafon im Dezember 2019. www.montafon.at (нім.). Процитовано 24 березня 2019.
- Weltcup in Montafon – The world's top-ranking ski- and snowboard-crossathletes. Urlaub in Vorarlberg (амер.). 17 вересня 2018. Процитовано 24 березня 2019.
- Vorarlberg, Kunstforum Montafon. AlpkulTour Kunstforum Montafon Vorarlberg Österreich. www.kfm.at. Процитовано 24 лютого 2017.
- Josef., Zurkirchen (1 січня 1988). Heimatbuch St. Gallenkirch, Gortipohl, Gargellen. Gemeinde St. Gallenkirch. ISBN 3854301014. OCLC 74955669.
- Montafoner Sura Kees. www.genuss-region.at. Процитовано 2 січня 2017.
Посилання
* Монтафон