Мусорівці

Му́сорівці село в Україні, у Збаразькому районі Тернопільської області. Розташоване на річці Гнізна, у центрі району. Підпорядковане Капустинській сільраді. У 1945—1946 називалося Мосурівці.

село Мусорівці
Країна  Україна
Область Тернопільська область
Район/міськрада Тернопільський район
Рада Капустинська сільська рада
Основні дані
Засноване 1832
Населення 216
Територія 0.072 км²
Густота населення 3000 осіб/км²
Поштовий індекс 47350
Телефонний код +380 3550
Географічні дані
Географічні координати 49°44′19″ пн. ш. 25°49′51″ сх. д.
Водойми Гнізна
Відстань до
районного центру
9 км
Найближча залізнична станція Зарудечко
Відстань до
залізничної станції
1 км
Місцева влада
Адреса ради 47350, с. Капустинці, вул. Молодіжна,17
Карта
Мусорівці
Мусорівці
Мапа

Населення — 216 осіб (2001).

Історія

Поблизу Мусорівців виявлено археологічні пам'ятки пізнього палеоліту та ранньої залізної доби.

Перша писемна згадка 1463 року. За даними 1906 року, у селі Мосурівці, Вербовецької волості, Кременецького повіту, Волинської губернії, налічувалося 111 дворів та мешкало 700 жителів.

У 1909 році внаслідок зливи підтоплене.

Після ліквідації Збаразького району 19 липня 2020 року підпорядковується Тернопільському району[1].

Пам'ятки

Дерев'яна церква у Мусорівцях

У селі є дерев'яна церква Покрова Пресвятої Богородиці 1736 року.

Релігія

У селі є новозбудований храм, який близько чотирнадцяти років будували усім селом, нині захоплений служителями та прихильниками Московського патріархату.

Конфлікт у селі почався після того, як священик, владика Сергій (багато років приховував свою приналежність до Московського Патріархату) відмовився взяти участь у великому Хресному ході на підтримку утворення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні, який відбувся в м. Тернополі 12 жовтня 2009 року. Це й призвело до збору підписів серед мешканців села щодо утворення в Мусорівцях громади УПЦ Київського Патріархату. На основі цього списку, який складається з 98 чоловік (що становить три чверті всього населення села[2]), відповідними державними органами було проведено реєстрацію громади УПЦ Київського Патріархату. Члени цієї громади, будучи мешканцями села, брали активну участь у побудові храму, думаючи, що він належить до Української, а не до Московського патріархату.

У Мусорівцях прихильниками московського патріархату чинився тиск на вірних Київського Патріархату:

Під час панахиди 29 листопада 2009 року біля храму за жертвами Голодомору та репресій проти Українського народу згідно Указу Президента та розпорядження голови обласної державної адміністрації, представники УПЦ МП чинили нам перешкоди і увімкнули на час нашого богослужіння звукові колонки і тим самим показали, що не визнають Голодомор. Ми не маємо можливості проводити богослужіння, відправляти служби за здоров'я та упокій наших парафіян[3].

Соціальна сфера

Діє бібліотека.

Примітки

Джерела

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.