Натяжна стеля

Натяжні́ сте́лі (англ. Stretch ceiling) — складаються з особливо міцної та гнучкої плівки ПВХ, яка натягується в одній площині з основною стелею, на відстані не менше 3  см від неї та забезпечує ідеально рівну і гладку поверхню[1].

Натяжна стеля

Натяжні стелі мають охайний вигляд, приховують дефекти і нерівності поверхні, їх легко монтувати. А, крім того, натяжні стелі підходять для стель будь-якої висоти та форми, вони мають добру волого- і вогнестійкість і якщо й зменшують висоту приміщення, то ненабагато (2—3 см).

Види

Натяжна стеля

За типом матеріалу виготовлення існують тканинні та плівкові натяжні стелі. Тканинні кріпляться клиновим (за допомогою спеціального багета) та кліпсовим способом (використовуються спеціальні засувки - кліпси). Плівкові натяжні стелі кріпляться також клиновим та кліпсовим способом, а також гарпунним. За способом кріплення виділяють на гарпунну чи безгарпунну системи кріплення.[2]

Гарпунна система кріплення складається з ПВХ-полотна, на яке за допомогою спеціального верстата наварюється по периметру гарпун. І саме після цього натяжну стелю вмонтовують у профіль та натягують за допомогою спеціального обладнання. На сьогодні ця система є найнадійнішою. Однак потребує додаткового декорування багетами, ПВХ-вставкою або декоративним кантом.[3]

Безгарпунна система кріплення базується на кріпленні натяжної стелі без гарпуна Для кріплення натяжної стелі за цією системою використовується спеціальний клей Cosmofen.

Натяжні стелі з арт-друком. Художніми натяжними стелями зазвичай називають натяжні стелі з нанесеним на поверхню ПВХ-плівки будь-яким зображенням. Найпоширенішою темою для зображень є малюнок неба і хмар. Зображення друкується в високій роздільній здатності 1440 dpi, вибирається з каталогів арт-друку та наноситься на плівку на спеціальних друкарських машинах (плотерах).

Фактури

Існують різні варіанти фактур натяжних стель  — матові, глянцеві, під тканину(сатинові), під мармур та під замшу.

Окремо від всього ряду фактур і кольорів натяжних стель виділяють натяжну стелю типу «зоряне небо». Такий візуальний ефект досягається поєднанням з натяжною стелею технологій освітлення. Електричне живлення доставляється до встановлених попередньо засобів освітлення, після чого встановлюється сама натяжна стеля. Проблемним недоліком такої стелі є труднощі в технічному обслуговуванні її електричного освітлення. Найновішою технологією вважаються анімаційні натяжні стелі.

Характеристики

Натяжна стеля на мансарді

Переваги натяжної стелі порівняно зі звичайним опорядженням стелі:

  • висока швидкість монтажу і скорочення трудовитрат,
  • забезпечення захисту приміщення від протікань зверху та можливість полагодити полотно без заміни, якщо виникло затоплення[4]
  • естетичні властивості,
  • простота догляду в період експлуатації. Антистатичні властивості натяжного полотна перешкоджають значному забрудненню і запиленню. За допомогою вологої губки проводиться періодична його очищення.[5]
  • можливість впровадити практично будь-які дизайнерські рішення.

В натяжні стелі можна вмонтовувати спеціально адаптовані світильники з тепловипромінюванням до 65 °C. Освітлення можна встановити і за полотном, тоді вийде ефект світної стелі.

Виготовлення

Натяжні стелі з вінілової плівки виготовляються під індивідуальні розміри та конфігурацію приміщення. Виготовлення відбувається на виробництві шляхом зварювання смуг полівінілхлориду шириною від 1,30 до 5 метрів на НВЧ-верстатах.

Для виробництва тканинного натяжної стелі використовується дуже тонке тканинне полотно (Поліестер з мікроперфорацією), яке з двох сторін просочується поліуретаном.

Монтаж

Монтаж

При монтажі натяжних стель повністю виключаються витрати на всі підготовчі і фінішні роботи, пов'язані безпосередньо з поверхнею стелі, які не тільки доволі трудомісткі, але і можуть займати від 2—3 годин до тижня з розрахунку на 1 кімнату (приміщення) залежно від технології, що використовується. Важливим чинником вибору натяжних стель є швидкість встановлення — час монтажу 1 стелі середньої складності в приміщенні середнього розміру складає декілька годин. При застосуванні таких стель є зручне планування і підготовчі умови для проведення ремонтних робіт в цілому. Монтаж натяжної стелі проводиться на завершальних стадіях ремонту. Виклик фахівців для виміру приміщення переважно призначається перед наклеюванням шпалер. При встановленні натяжної стелі практично відсутній бруд, пил і будівельне сміття.

При монтажі натяжну стелю розігрівають спеціальними газовими гарматами до температури 70 градусів, після чого плівка розм'якшується і її розтягують на заздалегідь змонтований профіль.

Технологія монтажу натяжних стель будь-яких типів вимагає відступити від чорнового або несучого стельового покриття мінімум 3 см і більше, якщо за натяжною стелею передбачається монтаж будь-яких інших пристроїв (світильників, комунікацій, проводки).

Залежно від форми каркаса, покриття можна зробити як «традиційно» пласку, так і ступінчасту, хвилясту чи багаторівневу стелю.

Експлуатаційні характеристики

Натяжні стелі вимагають обережності в експлуатації, не допускається дія гострих предметів і низьких температур.

Див. також

Примітки

  1. Натяжні стелі в сучасному стилі.
  2. ≫ НАТЯЖНЫЕ ПОТОЛКИ ЦЕНА с установкой за м2 в КИЕВЕ – калькулятор. (ru-RU). Процитовано 7 жовтня 2020.
  3. Що спочатку: шпалери чи натяжна стеля? | Nova Stelya (укр.). 4 грудня 2019. Процитовано 17 січня 2020.
  4. Як злити воду з натяжної стелі? | Nova Stelya (укр.). 13 червня 2019. Процитовано 17 січня 2020.
  5. Плюси і мінуси натяжних стель. Процитовано 19 березня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.