Нетішинське водосховище

Нетішинське водосховище (Ставок-охолоджувач Хмельницької АЕС[1]) створене у 1986 році на річці Гнилий Ріг яка впадає в Горинь. Головне призначення — резервуар води для охолодження конденсаторів турбіни атомних реакторів Хмельницької АЕС. Побічне призначення — промислова риболовля.

Нетішинське водосховище
Нетішинське водосховище
50°18′28″ пн. ш. 26°35′41″ сх. д.
Розташування
Країна  Україна
Регіон Хмельницька область
Розташування Острог, на півдні Рівненської і Нетішин на півночі Хмельницької області України
Геологічні дані
Тип водосховище
Розміри
Площа поверхні 18,38 км²
Висота 201,6 м
Глибина середня 3-15  м
Глибина макс. 20  м
Довжина 7 км
Ширина 6,1 км
Берегова лінія 23,4 км
Об'єм 0,12 км³
Вода
Басейн
Вливаються Гнилий Ріг
Витікають Гнилий Ріг
Інше
Міста та поселення Острог, Нетішин, Півнева Гора
Нетішинське водосховище (Україна)

 Нетішинське водосховище у Вікісховищі

Під час створення водосховища було затоплено село Дорогоща. Побудоване за проектом київського відділення «Атоменергопроект».

Географічне положення

Водосховище з боку Острога
ЛЕП 750 кВ на водосховищі
Зимівля лебедів на водосховищі

Територіально розташоване в межах Ізяславського району Хмельницької області. На кордоні двох областей. Прилягає до міста Нетішин Хмельницької області та міста Острог Рівненської області.

Створене в межах природної зони Мале Полісся.

Загальна характеристика

Площа водойми: 1838 гектарів.

Характер дна: в різних місцях водойми не однакове: є піщане, глинисте, місцями замулене. На дні є старе русло річки. Також присутні затоплені дерева (ближче до річки Гнилий Ріг).

Глибина: зі сторони ХАЕС глибина досягає 20 метрів. Є ями і русло. Біля річки (південна частина водойми) глибина складає 1,5 метри і поступово переходить на міль.

Рослинність водойми: присутні очерет та осока, на меншій глибині кропивка. 1/3 периметру водосховища займає бетонна дамба, відповідно рослинності там немає.

Риба: лящ, плотва, карась, окунь, судак, щука, сазан, бичок, густера, краснопірка, лин, білий товстолоб, сом.

Рівень води досягає 201,6 м над рівнем моря. Основне надходження води відбувається за рахунок стоку річки Гнилий Ріг. Також на водосховищі побудований спеціальний перелив в річку Вілію, за допомогою якого вода може переливатись, якщо її занадто багато[2].

Рибальство

На водосховищі можуть ловити лише члени клубу «рибалок-аматорів», який має статут, інструкцію, положення. Учасниками можуть бути тільки працівники Хмельницької атомної електростанції. Ловити рибу дозволено тільки з частини греблі, з берега зі сторони лісу, біля старого рибгоспу і в районі гирла річки Гнилий Ріг. Можна ловити рибу і з човна, але в наявності обов'язково мають бути жилети з особистим номером.

Цікаві факти

Галерея

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.