Опір (річка)

Опис

Довжина 58 км. Площа сточища 843 км². Середній похил річки 10,4 м/км. Долина V-подібна, в нижній течії завширшки 150-300 м. Заплава двобічна, іноді однобічна, завширшки від 30-80 до 425 м. Береги круті, зрідка заболочені. Річище кам'янисте, завширшки від 10-30 до 80 м, завглибшки від 0,2 до 1,2 м. Дно, як правило, вистелене галькою карпатських пісковиків. Використовується для водопостачання населених пунктів й зрошення сільськогосподарських земель.

Останнім часом річка стала популярною серед туристів, які займаються рафтингом. Весною по річці можна сплавлятися з смт. Славське, а влітку, коли менше води, з міста Сколе.

Розташування

Опір бере початок на східному схилі гори Великий Явірник (Вододільний хребет), на південь від села Опорець. Тече між горами Сколівських Бескидів переважно на північний схід та північ. Впадає в р. Стрий між смт. Верхнє Синьовидне та селом Межиброди.

Притоки

У річку впадає 8 невеликих річок і 31 потічок загальною довжиною 94,3 км, площею 21,9 га.

Праві: Кам'янка, Чудилів, Павлів, Гребеновець, Зелем'янка, Цигла, Рожанка, Славка, Хохлинський, Писарівка, Опорець.

Ліві: Закути, Лавочанка, Дубрівка, Орява, Яхистів, Головчанка, Ровина.

Населені пункти

Над річкою розташовані (від витоків до гирла): Опорець, Лавочне, Тернавка, смт. Славське, Тухля, Гребенів, місто Сколе, Дубина, смт. Верхнє Синьовидне.

Фотографії

Корисні посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.