Пам'ятник Суворову (Санкт-Петербург)

Пам'ятник Суворову — пам'ятник російському воєначальнику, генералісимусу Олександру Васильовичу Суворову, встановлений у Санкт-Петербурзі, РФ.

Пам'ятник Суворову
Творець: Козловський Михайло Іванович
Матеріал: бронза і граніт
Зберігається: Суворовська площа (Санкт-Петербург)
 Пам'ятник Суворову у Вікісховищі
Об`єкт культурної спадщини Росії федерального значення
рег. № 781610430860006 (ЄДРОКС)
об`єкт № 7810661000 (БД Вікімандрів)

Розташування

Розташований на Суворовській площі навпроти Марсового поля і Троїцького мосту, між Мармуровим палацом і будинком графа Салтикова.

Історія та опис

Пам'ятник О. В. Суворову було встановлено за наказом імператора Павла I, за царювання якого полководець здійснив свій знаменитий похід в Італію, за що і отримав титул «князь Італійський».

На круглому гранітному п'єдесталі пам'ятника розміщено напис: «Князь Италійской, графъ Суворовъ-Рымникской. 1801 г.».

Авторство пам'ятника належить скульптору М. І. Козловському, який працював над монументом з 1799 по 1801 рік. На п'єдесталі розташована фігура фельдмаршала в алегоричному образі бога Марса, з піднятим мечем у правій руці і з щитом у лівій, в античному одязі. Фігура О. В. Суворова створена із бронзи. При цьому нерідко відзначається, що пам'ятник не має прямої портретної схожості з фельдмаршалом, а являє собою скоріше символічний героїко-епічний образ «великого полководця».

Урочисте відкриття пам'ятника відбулося 5 (17) травня 1801 року[1].

Пам'ятник Суворову — перший в Росії пам'ятник некоронованій особі. До цього в Росії пам'ятники споруджували тільки царям та імператорам.

Модель пам'ятника Суворову зберігається в московській Третьяковській галереї.

Історія розташування пам'ятника

Спочатку пам'ятник фельдмаршалу був встановлений на протилежному боці Марсового поля на березі річки Мойки. У 1818 році, за царювання імператора Олександра I, за пропозицією К. І. Россі, пам'ятник перенесений на теперішнє місце. У 1834 році потрісканий мармуровий постамент замінений гранітним тієї ж форми[1].

Див. також

Примітки

Література

  • Путеводитель по С.-Петербургу: Репринтное воспроизведение издания 1903 года. — Л.: СП «ИКАР», 1991. ISBN 5-85902-065-1
  • Гусаров А.Ю. Памятники воинской славы Петербурга. — СПб, 2010. — ISBN 978-5-93437-363-5.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.