Плошко Вадим Васильович

Життєпис

Дитинство

В 1934 році родина Плошків переїздить до Чернігівщини. Довоєнне дитинство пройшло в селі Городні Іваницького району Чернігівської області. Напередодні війни померла мама Тетяна Іванівна.

Освіта

З медаллю закінчив 10 класів Ольшанської школи в 1950 році. Освіту геолога здобув на геологічному факультеті Київського університету ім. Т. Г. Шевченка в 1950-1955 роках. Навчався в групі геохіміків разом з старшим братом Вітольдом.

Робота

Працював за фахом в Казахстані на геологічних зйомках в різних районах Мугоджар в якості старшого геолога — начальника партій. В 1960 році на Уралі на зйомці Ільменського мінералогічного заповідника. З 1961 року — в системі тресту «Чернігівнафтогазгеологія» на посадах керівника наукових тем і дослідних лабораторій. З 1966 року до виходу на пенсію працював начальником геолого-тематичної партії, головним геологом Прилуцького Управління бурових робіт системи об'єднання «Укрнафта». Певний час був головним геологом цього Управління.

Наукові роботи

В 1973 році без відриву від виробництва захистив дисертацію на звання кандидата геолого-мінералогічних наук, має 30 наукових публікацій в геологічних журналах. Його наукові розробки і практичні рекомендації впроваджувалися в Прилуцькому нафтогазопромисловому районі. Цінність розробок В. Плошка підтверджено відкриттям нових нафтових та газоконденсатних покладів на Леляківському й Гнідинцівському родовищах та нових родовищ газу на Озерянській і Білоусівській площах, а також нового нафтового родовища на Західно-Софіївській площі.

Вихід на пенсію

Після виходу на пенсію в 1994 році плідно працює на ниві краєзнавства. Історичні нариси публікує в газетах «Трудова Слава». «Скарбниця», в журналі «Дніпро».

Свій серйозний дослідницький доробок на історико-краєзнавчій ниві В. Плошко узагальнив у книзі «Ольшана. Історичні нариси», яку видав у 2006-му році. Зібравши багатий фактичний матеріал і історії, етнографії, побуту, персоналій с. Ольшани і суміжних територій, узагальнив його в «Ольшанському енциклопедичному довіднику».

2006 року завершив упорядкувань родинних архівів, упорядкував книгу «З історії Посульсько-Удайського краю» під авторством батька Василя Євдокимовича і брата Вітольда Васильовича, вже після їхньої смерті.[1][2]

Особлива сторінка творчості — дослідження родоводу, чим він серйозно займався впродовж кількох років разом з братом. Супроводжував брата і батька у поїздках селами району для збору матеріалів про гілки й відгалуження родового дерева Плошків і Сакунів (по батьковій лінії), а також роду Остапенків і Братченків (по матері). Вадим Васильович виконав пейзажні, портретні і видові фотографії, що ілюструють текст Родоводу в різних його частинах.

Першу книгу родоводу під авторством брата видав 2007 року. Книга «Мій родовід[3]» має науково-історичне значення, адже відомості про цю українську родину сягають кінця сімнадцятого століття, а саме дослідження є унікальним в Україні.[джерело?]

Готував до друку книги «Краю, мій краю…», в якій систематизував багатий історичний матеріал про села колишньої Ольшанської волості. Працював над рукописами «Бувальщина» (біографічні зібрання мемуарного жанру про своє життя), а також готував другий том книги. «Мій родовід».

Смерть

Помер Плошко Вадим Васильович в с. Ольшана у віці 82 років

Родовід, сім'я

  • Батько, Плошко Василь Євдокимович,
  • Брат, Плошко Вітольд Васильович
  • Син Василь, підполковник, працював на космодромі Плесецьк
  • Доньки Наталія і Вікторія
  • Племінниця, Тетяна Вітольдівна, живе у Москві

Твори

  • Плошко, В. В. Мій родовід: Історичне дослідження. Ніжин: ТОВ Видавництво «Аспект-Поліграф», 2007. — 244 с. — ISBN 978-966-340-238-3
  • Плошко Вадим Васильович. Ольшана. Історичні нариси / [Самвидав], Ольшана, 2005 / Ніжин: ТОВ Видавництво «Аспект-Поліграф», 2006. — 188 с. — ISBN 966-340-189-3

Примітки

  1. З історії Посульсько-Удайського краю, Ічнянщина
  2. Відбулося засідання Комісії з присудження обласної премії ім. М.М.Коцюбинського, Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації
  3. Плошко, В.В. (2007). Мій родовід: Історичне дослідження (українська). Ніжин: ТОВ "Видавництво" Аспект-Поліграф". с. 244. ISBN 978-966-340-238-3.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.