Площа Музейна

Пло́ща Музе́йна площа в історичному центрі Львова, обмежена вулицями Івана Федорова і Підвальною та розташована між Домініканським костелом, Ставропігійським інститутом і пам'ятником Іванові Федорову. Має сполучення з площею Ринок через вулицю Ставропігійську.

Площа Музейна
Львів
Площа Музейна
Площа Музейна
Місцевість Історичний центр Львова
Район Галицький
Колишні назви
пляц Домініканьські, Домініканерплатц, площа Домініканська, площа Залізняка, площа Домініканська, площа Ставропігійська
польського періоду (польською) plac Dominikański
радянського періоду (українською) площа Домініканська, площа Залізняка, площа Домініканська, площа Ставропігійська
радянського періоду (російською) площадь Доминиканская, площадь Зализняка, площадь Доминиканская, площадь Ставропигийская
Загальні відомості
Координати 49°50′32″ пн. ш. 24°02′02″ сх. д.
Поштові індекси 79008[1]
Транспорт
Рух пішохідний
Покриття бруківка
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Будівлі  1
Архітектурні пам'ятки  1[2]
Пам'ятники Никифорові Дровняку
Храми церква Пресвятої Євхаристії
Поштові відділення ВПЗ № 8 (вул. Валова, 14)[1]
Забудова бароко, класицизм
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
 Площа Музейна у Вікісховищі

Історія

Ще в XIII—XIV століттях на сучасній площі існував Домініканський монастир з костелом Божого Тіла, споруджених в середині XVIII століття. Від того часу площа називалася Домініканською й ця назва збереглася до 1945 року.

Від жовтня 1945 року — площа Максима Залізняка, на честь на честь Максима Залізняка, керівника гайдамацького повстання 17681769 років, відомого як Коліївщина, в грудні того ж року повернена історична назва — площа Домініканська. Упродовж 1946—1993 років — площа Ставропігійська, на честь Ставропігійського інституту, розташованого поряд. Сучасна назва від 1993 року — площа Музейна, обґрунтована тим, що поряд із собором в приміщеннях келій колишнього Домініканського монастиря розташований музей історії релігії (за радянських часів — музей історії релігії і атеїзму).

2006 року на площі встановили пам'ятник лемківському художникові Никифорові Дровняку. На цьому місці від середньовічних й до кінця XVIII століття було дві паралельних вулиці — Зацерковна та Криве Коло. Через аварійний стан будинків на цьому місці їх поступово розбирали й остаточно знесли квартал наприкінці 1920-х років. Тоді ж цей простір вирішили не забудовувати й облаштували там сквер.

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Знайти поштовий індекс. ukrposhta.ua. Укрпошта. Процитовано 31 липня 2021.
  2. Список будинків — пам'яток архітектури м. Львова. pomichnyk.org. Процитовано 31 липня 2021.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.