Проторозавр

Проторозавр — вимерлий вид діапсидних рептилій родини Protorosauridae. Плазун мешкав у кінці пермського періоду у Європі. Скам'янілі рештки виду знайдені у Німеччині та Великій Британії. Перші рештки виду були виявлені ще у 1706, 1710, 1718 та 1733 роках. Тоді вони були описані як рештки морської амфібії (marinum amphibium), морського котика (felis marina), крокодила, ящірки або варана. Швейцарський натураліст Йоган Якоб Шейхцер використовував опис виду у своєму трактаті як доказ існування Всесвітнього потопу.

?
Проторозавр
Час існування: Пермський період, 260-251млн років тому

Художня реконструкція проторозавра (Protorosaurus)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Завропсиди (Sauropsida)
Діапсиди (Diapsida)
Інфраклас: Архозавроподібні (Archosauromorpha)
Ряд: Проторозаври (Protorosauria)
Родина: Protorosauridae
Lydekker, 1888
Рід: Protorosaurus
von Meyer, 1830
Вид: Protorosaurus speneri
von Meyer, 1830
Посилання
Вікісховище: Protorosaurus
EOL: 4532226
Fossilworks: 38185

Опис

Голотип

Проторозавр сягав до 2 метрів (6,6 футів) завдожки. Це була струнка ящірки з довгими ногами і довгою шиєю. Його форма тіла припускає що це була швидка і рухлива тварина, мабуть живився комахами. [1]

Примітки

  1. Palmer, D., ред. (1999). The Marshall Illustrated Encyclopedia of Dinosaurs and Prehistoric Animals. London: Marshall Editions. с. 93. ISBN 1-84028-152-9.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.