Пустелі Аравійського півострова

Ця стаття — про пустелю в Азії. Про пустелю в Африці див. Аравійська пустеля.

Пустелі Аравійського півострова
араб. ٱلصَّحْرَاء ٱلْعَرَبِيَّة
Країна  Саудівська Аравія,  Оман,  Ємен,  Ірак,  Йорданія і  ОАЕ
 Пустелі Аравійського півострова у Вікісховищі

Пустелі Аравійського півострова — комплекс пустельних регіонів, розташований на Аравійському півострові. В англомовній географії носить назву Аравійська пустеля (англ. Arabian Desert). У його центрі знаходиться Руб-ель-Халі, один з найбільших суцільних піщаних масивів у світі.

Опис

Кордон пустелі (обведений жовтим) за версією Всесвітнього фонду дикої природи. Кордони держав вказані чорним.

Пустеля здебільшого знаходиться в Саудівській Аравії, але також проникає на територію Йорданії, Іраку, Кувейту, Оману, Катару, ОАЕ та Ємену. Деякі частини пустелі мають власні імена: Руб-ель-Халі, Великий Нефуд, Дехна, Нефуд-Дахі, Ель-Хаса, Вахіба, Джафура, Тіхама. Вся пустеля займає площу близько 2 300 000 км², що робить її другою за величиною після Сахари.

У зв'язку з суворими умовами: вкрай високими денними температурами ​​(до 54°С) і можливістю заморозків вночі (до −12°С)[1], тваринний і рослинний світ пустелі дуже мізерний. З великих тварин в ній мешкають газелі (зокрема джейрани), антилопи, барханні коти, шипохвости. Практично повністю винищені людиною смугасті гієни, шакали і медоїди. Були виявлені сліди річок і озер, що існували на місці пустелі в давнину[2], ймовірно, кілька десятків тисячоліть тому тут був ліс[3].

У пустелі розвідані великі родовища нафти, виявлені природний газ, фосфати та сірка.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.