Пітер Мандельсон

Пітер Бенджамін Мандельсон, барон Мандельсон PC (англ. Peter Benjamin Mandelson, Baron Mandelson; нар. 21 жовтня 1953(19531021), Лондон) британський політик з Лейбористської партії. Пан Мандельсон також був європейський комісар з торгівлі з 2004 по 2008. Після того, як він став довічним пером в Палаті лордів, він повернувся до роботи в Кабінеті. Із 2015 очолює напрямок реформ у сфері торгівлі в Агентстві модернізації України.

Пітер Мандельсон
англ. Peter Mandelson
Народився 21 жовтня 1953(1953-10-21)[1][2][…] (68 років)
Hampstead Garden Suburbd, Барнет, Великий Лондон, Англія, Велика Британія
Країна  Велика Британія
Діяльність політик, музичний продюсер
Alma mater Коледж святої Катериниd і Hendon Schoold
Знання мов англійська
Титул барон
Посада Перший міністр, Lord President of the Councild, Державний секретар з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегіїd, член Палати лордів, European Commissioner for Traded, Державний секретар з Північної Ірландіїd, Член Таємної ради Великої Британії, Член 53-го парламенту Сполученого Королівства[3], Член 52-го парламенту Сполученого Королівства[3], Державний секретар з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегіїd, Державний секретар з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегіїd, President of the Board of Traded, Державний секретар з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегіїd і Член 51-го парламенту Сполученого Королівства[4]
Партія Лейбористська партія
Батько George Norman Mandelsond[5]
Мати Mary Joyce Morrisond[5]
Автограф
Нагороди
IMDb ID 1128320
Активістка руху «зелених» обливає Мандельсона на знак протесту проти розширення аеропорту Хітроу

Життєпис

Народився в Лондоні в сім'ї працівника газети «The Jewish Chronicle». Навчався в Оксфордському університеті, де вивчав політологію, філософію і економіку. Наприкінці 1970-х Мандельсон на деякий час став головою Британської ради молоді. У 1980-і Мандельсон працював у різних приватних компаніях, а з 1985 року став директором відділу зв'язків з громадськістю Лейбористської партії. На виборах 1992 року був обраний до Палати громад і увійшов до тіньового уряду, де зблизився з Тоні Блером і Гордоном Брауном.

Після перемоги лейбористів на виборах 1997 року Мандельсон увійшов в кабінет міністрів як міністра без портфеля, а 27 липня 1998 року він був призначений міністром торгівлі та промисловості. Проте вже в грудні 1998 року Мандельсон був змушений покинути цю посаду через скандал, пов'язаний з отриманням безвідсоткового кредиту на 337 000 фунтів від мільйонера Джеффрі Робінсона на покупку житла в Ноттінг-хіллі. 11 жовтня 1999 року (через півтора року після підписання Угоди Страстної П'ятниці) Мандельсон був призначений міністром у справах Північної Ірландії замість Мо Молам. В 2001 році Мандельсон був змушений знову залишити політику через черговий скандал, цього разу пов'язаного з наданням громадянства індійському бізнесменові, чия діяльність була пов'язана з одним з підшефних Мандельсоном проектів — будівництвом Millennium Dome.

В 2004 висунутий на посаду європейського комісара по зовнішній торгівлі, ставши представником Великої Британії в новому складі Єврокомісії на чолі з Жозе Мануелем Баррозу. Цю посаду він обіймав до 2008 року, коли навколо нього вибухнув пов'язаний із зустрічами єврокомісара з російським підприємцем Олегом Дерипаскою скандал, який в журналістському середовищі був охрещений «Яхтгейтом». Після цього Мандельсон залишив свою посаду на користь Кетрін Ештон, а сам повернувся в Лондон, де 3 жовтня був призначений міністром у справах бізнесу. 5 липня 2009 року внаслідок кадрових змін Мандельсон зайняв пост міністра у справах бізнесу та інновацій, паралельно ставши Першим міністром і Лордом-головою Таємної ради.

У лютому 2010 висловив припущення про те, що Велика Британія в невизначеному майбутньому все ж таки приєднається до єврозони.

У листопаді 2010 став головою юридичної компанії Global Counsel LLP, консалтингової фірми, за фінансової підтримки рекламного гіганта WPP[6].

21 січня 2011 оголошено, що лорд Мендельсон буде служити старшим радником-консультантом інвестиційно-банківської фірми, Lazard[7][8].

Україна

У березні 2015 взяв участь у створенні програми модернізації України, яка розробляється під керівництвом провідних європейських дипломатів, політиків та експертів[9], що мають досвід проведення економічних, політичних і конституційних реформ та став членом Агентства модернізації України[10]. В Агентстві Мандельсон очолив напрямок торгівлі[11]. Агентство модернізації розроблятиме план реформ для України протягом 200 днів[12], уже в вересні 2015 року представить комплексний майстер-план відновлення економіки та план модернізації України[13]. Деякі видатні політичні діячі, наприклад, президент Франції Франсуа Олланд, уже пророкують Агентству модернізації України статус «Плану Маршала нашого часу»[14].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.