Пітер Фердинанд Друкер

Пітер Фердинанд Друкер (нім. Peter Ferdinand Drucker — німецькою його ім'я звучить як Петер *19 листопада 1909, Відень — † 11 листопада 2005, Клермонт) американський вчений австрійського походження, був письменником, консультантом в галузі менеджменту, та, як він сам себе називав, — «соціальним екологом». Його книги, підручники та популярні статті досліджують те, як люди організовують діяльність у бізнесі, державних установах та некомерційних організаціях. Його праці передбачили багато великих зрушень кінця ХХ сторіччя, в тому числі приватизацію, децентралізацію, підйом Японії до вагомої світової економічної сили, беззаперечну важливість маркетингу та появу інформаційного суспільства з його необхідністю вчитись протягом всього життя. В 1959 році Друкер ввів термін «інформаційний робітник» (англ. knowledge worker) та пізніше в своєму житті вважав інформаційну продуктивність роботи наступною межею менеджменту.

Пітер Фердинанд Друкер
нім. Peter Ferdinand Drucker
Народився 19 листопада 1909(1909-11-19)[1][2][…]
Відень, Австро-Угорщина[3]
Помер 11 листопада 2005(2005-11-11)[4][2][…] (95 років)
Клермонт, окр. Л.-Анджелес, Каліфорнія, США
Місце проживання Австрія
Німеччина
Англія
США
Країна  США
 Австрія
Діяльність колумніст, економіст, письменник, викладач університету, журналіст, адвокат, скульптор, бізнесмен, філософ
Alma mater Франкфуртський університет
Галузь менеджмент
Заклад Нью-Йоркський університет
Членство Американська академія мистецтв і наук
Відомий завдяки: Теорія про глобальний ринок; концепція «інформаційного робітника»
Нагороди

Henry Laurence Gantt Medald (1959)

honorary doctor of the University Polytechnic of Cataloniad (1990)

honorary doctor of the University of Miamid (9 травня 1986)


Висловлювання у Вікіцитатах
 Пітер Фердинанд Друкер у Вікісховищі

Всі передові світові концерни з середини 40-х років ХХ сторіччя живуть «по-Друкеру». Друкер вірив, що можна створити економічний прогрес та соціальну гармонію. Але, як і багато великих творців, Друкер жахнувся від свого дітища. «Корпорації, що створювались для того, щоб стояти як піраміди, тепер схожі на намети», — не без скорботи визнавав Друкер в останні роки свого життя.

Біографія

Особисте життя та корені його філософії

Народився Пітер Друкер в Австро-Угорщині в сім'ї викладачки медицини Каролін Бонді (Caroline Bondi) та юриста Адольфа Друкера в Відні. Він ріс в помешканні, де інтелектуали, вищі урядовці та науковці зустрічались для обговорення нових ідей. Після закінчення гімназії Друкер не знайшов достатньо можливостей для працевлаштування в після-Габсбурзьському Відні та переїхав до Гамбургу в Німеччині. Спочатку працював підмайстром у щойно заснованій компанії що торгувала бавовною; згодом — журналістом, писав для «Der Österreichische Volkswirt» (Австрійський Економіст). Невдовзі Друкер переїхав до Франкфурту, де отримав роботу в Daily Frankfurter General-Anzeiger. Перебуваючи у Франкфурті, він також отримав ступінь доктора міжнародного права та громадського права в Університеті Франкфурту в 1931 році. Серед людей, що справили значний вплив на Друкера на початковому етапі його життя, був Австрійський економіст Йозеф Шумпетер, друг його батька, котрий вразив Друкера важливістю інновацій та підприємництва. Також значний вплив в дещо іншому напрямку на Друкера справив Джон Мейнард Кейнс, лекцію якого Друкер прослухав в 1934 в Кембриджі. «Я раптом зрозумів, що Кейнс та всі ті найкращі студенти, що знаходились в аудиторії були зацікавлені поведінкою товарів», — писав Друкер, «в той час, як я був зацікавлений поведінкою людей».

Протягом наступних 70-ти років, праці Друкера будуть писатись крізь призму взаємодій між людьми, в протилежність до величезних числових розрахунків. Його книги були наповнені уроками про те, як організації можуть винести найкраще з людських відносин, та як працівники можуть знайти сенс у кооперації та повазі гідності один одного в сучасному суспільстві, що організоване навколо великих установ.

Як молодий письменник, Друкер написав два твори — один про консервативного німецького філософа Фрідріха Юліуса Шталя, та інший під назвою «Єврейське питання в Німеччині», що був заборонений та спалений нацистами. В 1933 році Друкер залишив Німеччину та перебрався до Англії. В Лондоні він працював у страховій компанії, потім був головним економістом приватного банку. Він також возз'єднався з Доріс Шмітц, знайомою із Франкфуртського університету. Вони одружились в 1934 році, пара переїхала на постійне місце проживання до Сполучених Штатів, де він став університетським професором, позаштатним письменником та бізнес-консультантом (Друкеру не подобався термін «гуру», хоча він часто застосовувався по відношенню до нього самого: «Я казав протягом довгих років, — одного разу зазначив Друкер, — що ми застосовуємо слово „ґуру“ тільки тому, що слово „шарлатан“ задовге для розміщення у заголовках (преси)»).

В 1943 році Друкер став натуралізованим громадянином Сполучених Штатів. Він викладав в Беннінгтонському коледжі з 1942 року до 1949, потім — у Нью-Йоркському університеті як професор менеджменту з 1950 по 1971 роки. Друкер переїхав до Каліфорнії в 1971 році, де він розвив одну з перших в країні MBA-програму для працюючих професіоналів в Клермонтському університеті. З 1971 року і до смерті був професором Соціальних наук та менеджменту в Клермонтському університеті. Згодом, у 1987 році, школа менеджменту цього університету була названа на його честь. Свій останній клас у школі він випустив в 2002 році в 92-річному віці.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.