Райхскомісаріат Дон-Волга

Райхскомісаріа́т Дон-Во́лга (нім. Reichskommissariat Don-Wolga) — теоретичне адміністративне утворення Третього Райху, заснування якого припускалося на ранніх стадіях планування німецької окупації території СРСР, один з декількох інших райхскомісаріатів.[1] У німецьких меморандумах також іменується просто як Dongebietнім. Донщина, Донська область).[2]

Reichskommissariat Don-Wolga
Райхскомісаріат Дон-Волга
Планований райхскомісаріат Німеччини

не існував
Прапор Герб
Столиця Ростов-на-Дону
Мови німецька мова
Форма правління цивільна адміністрація
Райхскомісар
 - планований Дітріх Клаггес
Історичний період Друга світова війна
 - Засновано не утворений
 - Ліквідовано  
Площа 55 000 км2

Загальні відомості

Цей утвір мав би простягтися приблизно від Азовського моря аж до республіки німців Поволжя по території без будь-яких природних кордонів, єдності господарської системи або однорідного населення. [2] Його орієнтовною столицею називався Ростов-на-Дону. [1] На посаду райхскомісара нацистський ідеолог Альфред Розенберг запропонував Дітріха Клаггеса, прем’єр-міністра землі Брауншвейг.[3]

Хоча спочатку передбачалося п'ять таких адміністративних утворень, у кінцевому підсумку від цього райхскомісаріату відмовилися, оскільки він не носив конкретної політичної мети. Таким чином, німецька влада у другій половині травня 1941 р. вирішила обмежити кількість адміністративних одиниць, які належало створити на сході, до чотирьох.[1] На пропозицію Розенберга територію райхскомісаріату Дон-Волга було розділено між райхскомісаріатом Україна та райхскомісаріатом Кавказ, з чим Гітлер погодився.[1] Інші джерела стверджують, що його територію, яка охоплювала 55 000 км² і включала заплановані на прикінцевому етапі генеральні округи Ростов, Воронеж і Саратов,[2][4] пізніше було приєднано тільки до райхскомісаріату Україна.

Примітки

  1. Kay, Alex J. (2006). Exploitation, Resettlement, Mass Murder: Political and Economic Planning for German Occupation Policy in the Soviet Union, 1940-1941, p. 185. Berghahn Books.
  2. (German) Dallin, Alexander (1958). Deutsche Herrschaft in Russland, 1941-1945: Eine Studie über Besatzungspolitik, pp. 64-65. Droste Verlag GmbH, Düsseldorf.
  3. Kay (2006), p. 78.
  4. Kosyk, Volodymyr (1993). The Third Reich and Ukraine. P. Lang.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.