Рублене

Ру́блене село в Україні, у Великобурлуцькому районі Харківської області. Населення становить 678 осіб. Орган місцевого самоврядування — Рубленська сільська рада.

село Рублене
Країна  Україна
Область Харківська область
Район/міськрада Великобурлуцький район
Рада Рубленська сільська рада
Облікова картка Рублене 
Основні дані
Засноване 1650
Населення 678
Площа 1,227 км²
Густота населення 552,57 осіб/км²
Поштовий індекс 62610
Телефонний код +380 5752
Географічні дані
Географічні координати 50°17′17″ пн. ш. 37°34′15″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
210 м
Місцева влада
Адреса ради 62610, Харківська обл., Великобурлуцький р-н, с.Рублене, мікрорайон,25
Сільський голова Катасонова Ольга Петрівна
Карта
Рублене
Рублене
Рублене
Мапа

Географія

Село Рублене знаходиться за 2 км від кордону з Росією, на відстані 2 км розташовані села Березники, Озерне, Потихонове та Крейдянка. Поруч із селом знаходяться балки Середній Яр и Артебіна. Частина села раніше називалася Куреньки.

Історія

  • 1650 — дата заснування.
  • На початку-середині XVII століття від набігів кримських татар в Російській імперії на південних і південно-східних кордонах будували оборонні лінії. Село Рублене з'явилося на Бєлгородській оборонній лінії, яка перекривала Ізюмський і Муравський шлях. Швидше за все спочатку село було сторожовим постом, Згодом перетворилося на слободу.
  • По «Списками населених місць Харківської губернії» 1864 року село проходить як «… казенна слобода …», тобто, в селі спочатку проживали не кріпаки, а казенні, державні селяни. Сама назва Рублене походить від рубаної церкви Покрови Пресвятої Богородиці (в 1860 році була побудована нова церква замість старої, зношеної), яка була зроблена в «російському» рубаному стилі з дерева. Церква була повністю зруйнована в середині XX століття.
  • Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СССР в 1932—1933 роках, кількість встановлених жертв — 212 людей[1].

Економіка

  • «Рубана», сільськогосподарський виробничий кооператив.

Об'єкти соціальної сфери

  • Школа I—III ст.

Пам'ятки

  • В околицях села велика колонія степових бабаків.

Також

Примітки

  1. Мартиролог. Великобурлуцький район[недоступне посилання з квітня 2019]

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.