Руґґель

Руґґель
Ruggell
Герб Руґґелю прапор
Основні дані
47°24′ пн. ш. 9°52′ сх. д.
Країна Ліхтенштейн

Межує з

— сусідні нас. пункти
Шелленберг, Гампрін, Sennwaldd, Altstättend ?
Засновано 993
Площа 7,378 км²
Населення 1937 (31 грудня 2008 року)
Агломерація Блакитний Банан
Висота НРМ 433 ± 1 м
Офіційна мова німецька
Телефонний код (+423) 7010
Часовий пояс UTC+1 (Ліхтенштейн)
Номери автомобілів FL
GeoNames 3042047
OSM r1155950 ·R
Поштові індекси 9491
Міська влада
Мер міста Ernst Büchel
Вебсайт ruggell.li
Мапа


 Руґґель у Вікісховищі

Історія

Назва Руґґель відома здавна, вперше згадується письмово близько 933 року н.е. в торговельній угоді, сьогодні вона зберігається в архіві Санкт-Галлен. Це перекручене „roncale - ad roncalem“, що означає культурний чи окультурювати. Проте люди живуть тут із давніших часів, про це свідчать численні знахідки: інкрустовані шпильки, бронзові вістря списа і наконечники стріл, браслет та бронзова фібула.

Пізніші документи свідчать про постійну боротьбу з розливами Рейну та їхніми наслідками (сирістю, холодом і голодом). Саме тому історія Руґґеля тісно пов'язана із Рейном. Паводки спустошували місцевість аж до 1927 року, коли річку частково опустили в колектор, а частково пустили по бетонному руслу.

Економіка

Руґґель був типовим селом - практично в кожному подвір'ї тримали худобу та птицю і кожна сім'я мала свій земельний наділ, здебільшого для власних потреб або ж, як кажуть німці, Zubrot (букв. до хліба - додатковий заробіток). Проте нині життя тут зовсім змінилось, лише декілька осіб займаються фермерством як таким. Решта мешканців давно модернізували своє житло, порозбивавши сади і клумби.

Руґґель нині сучасне село і є улюбленим місцем для натуралістів. Кількість мешканців за останніх 30 років збільшилась у 2,5 рази, сьогодні тут мешкає близько 2 тисяч чоловік.

Соціальні Об'єкти

Містечко має дуже добре розвинену інфраструктуру, що значно полегшує життя: адміністрацію, школа, пошта, мотель, галерею мистецтв, общинний канал, вело- та бігові доріжки, комерційні установи, постійний траспортний зв'язок.

Визначні місця

  • Сільська церква св. Фрідоліна (1899)
  • Сільський музей Küefer-Martis-Huus
  • Відновлений витік Рейну з каналу
  • Ruggeller Riet (болотиста місцина із різноманітним складом флори і фауни)
  • Точка сходження кордонів трьох країн (Швейцарії (СН), Австрії (А) та Князівства Ліхтенштейн (FL))
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.