Савчик Яків

Яків (Жак) Савчик (фр. Jaques Saoutchik, справжнє ім'я Яків Савчук; 1880, Койданово, Російська імперія (нині м. Дзержинськ, Білорусь) — 1955, Франція) — французький дизайнер українського походження, засновник і власник відомого в першій половині XX ст. ательє з виробництва кузовів для легкових автомобілів.

Савчик Яків
фр. Jacques Saoutchik
біл. Iacov Savtchuk
Народився 1880
Дзержинськ, Мінський повіт, Мінська губернія, Російська імперія або Мінськ, Російська імперія
Помер 1955 або 1954
Франція
Поховання Neuilly-sur-Seine New Communal Cemeteryd
Країна  Франція
Національність українські євреї
Діяльність дизайнер, coachbuilder, cabinetmaker, Стельмаство
Знання мов французька

Яків Савчук емігрував з родиною до Франції близько 1899 р. Меблевий майстер за фахом, він зайнявся новою та перспективною на той час справою — проєктуванням та будівництвом на замовлення кузовів для легкових автомобілів. На початку XX сторіччя виробники автомобілів надавали тільки шасі з агрегатами, а кузов покупець замовляв на свій смак одному з численних майстрів-кузовників. Попри розповсюдження конвеєрного виробництва, досить значний попит на цю послугу існував і пізніше. 1905 чи 1906 року Савчик відкрив власну майстерню в паризькому передмісті Нейі-сюр-Сен. Відзнакою виробів Савчика були неперевершена якість та власний особливий стиль. В 1920-ті роки ательє стало одним з провідних в кузовній справі. Кузови Савчика монтували на шасі дорогих і престижних марок «Ізотта-Фраскіні», «Іспано-Сюіза», «Делайє», «Корд» та ін. Після Другої світової війни попит на кузови індивідуального виробництва майже зник. В 1952 р. Яків Савчик покинув справи, передав своє підприємство синові П'єру; незабаром ательє припинило існування.

Нині автомобілі з кузовами ательє Савчика мають велику колекційну цінність.

Витвори ательє Савчика

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.