Система центральноамериканської інтеграції

Система центральноамериканської інтеграції (ісп. Sistema de la Integración Centroamericana, SICA) міжнародна організація, створена 12 грудня 1991 року, що об'єднує країни Центральної Америки. Організація закликає приєднуватися як спостерігачів у інші країни світу в рамках дії Генеральної асамблеї ООН та має офіси в штаб-квартірі ООН в Нью-Йорку.

Sistema de la Integración Centroamericana
Система центральноамериканської інтеграції

Члени SICA
Абревіатура SICA
Гімн Гімн Центральноамериканської федерації
Тип міжурядова організація
Засновано 12 грудня 1991
Штаб-квартира Сан-Сальвадор
Членство
8 членів
5 спостерігачів
Офіційні мови іспанська
Попередник Organization of Central American Statesd
Членів 8 держава-член
Вебсайт sica.int

 Система центральноамериканської інтеграції у Вікісховищі

Систему центральноамериканської інтеграції створено в процесі політичної, культурної та економічної інтеграції країн регіону, що розпочався 1907 року з утворенням Центральноамериканського суду. 1951 року з підписанням Сан-сальвадорського договору була створена Організація центральноамериканських країн, ODECA, що, проте, не була ефективною через конфлікти між кількома країнами регіону. В 1991 була заснована SICA, що стала ефективним засобом усунення розбіжностей між країнами-членами. Нині до неї входять 7 центральноамериканських країн і Домініканська республіка, розташована у Вест-Індії, як асоційований член.

У межах організації діють Центральноамериканський парламент, Центральноамериканський банк економічної інтеграції та Центральноамериканський вільний ринок. У планах — створення єдиної валюти та стандартізація паспортів.

Дочірні організації

  • Саміт президентів
  • Саміт віце-президентів
  • Центральноамериканський парламент, PARLACEN
  • Центральноамериканський суд, CCJ
  • Рада міністрів зовнішніх справ
  • Комітет голов виконавчої влади, CE-SICA
  • Генеральний секретаріат, SG-SICA
  • Консультативний комітет, CC-SICA

Члени

Постійні члени
Асоційований член
Спостерігачі

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.