Снітко Андрій Володимирович

Андрій Снітко (25 січня 1996, Гораймівка, Маневицький район Волинської області 20 серпня 2014, Іловайськ, Донецька область) — український вояк батальйону «Азов». Герой України.

Андрій Снітко
 Рядовий
Загальна інформація
Народження 25 січня 1996(1996-01-25)
Гораймівка, Маневицький район, Волинська область
Смерть 20 серпня 2014(2014-08-20) (18 років)
Іловайськ, Харцизька міська рада, Донецька область
Національність українець
Alma Mater Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Псевдо Хома
Військова служба
Роки служби травень — серепнь 2014
Приналежність  Україна
Вид ЗС  МВС України
Рід військ  Спеціальна міліція
Формування
 «Азов»
Війни / битви

Війна на сході України

Нагороди та відзнаки
Орден «Народний Герой України»

Героїчно загинув, накривши своїм тілом ворожу гранату, під час бою за Іловайськ 20 серпня 2014 у віці 18 років. Своєю смертю врятував життя двом бойовим побратимам.

Життєпис

Андрій Снітко народився 25 січня 1996 року у селі Гораймівка Маневицького району. Його самотужки виховувала мама і померла, коли Андрійкові було 11. Хлопчика забрала у свою сім'ю жінка з Маневичів Раїса Халик.

Закінчив Маневицьку школу №1 і вступив до Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в Інститут фізичної культури і здоров'я. Але провчитися повноцінно вдалося лише кілька місяців. Андрій був активним учасником Євромайдану, багато часу проводив у Києві.

У травні вступив до батальйону «Азов» у Києві, отримав позивний Хома. Брав участь у визволенні Маріуполя

Бої за Іловайськ

Вирішальний у житті Андрія бій стався 20 серпня 2014 року. Він на чолі трійки бійців потрапив у засідку під час зачистки будинку. У бік бійців була кинута граната і він накрив її своїм тілом. Він помер, врятувавши від смерті двох інших бійців.

23 серпня у Луцькому кафедральному Свято-Троїцькому соборі відбувся заупокійний молебень за 18-річним Андрєм Снітком. Згодом труну з останками Андрія доправили у Маневичі, де він жив останні роки. Його могила — на видному місці при вході на кладовище.

Нагороди

Державні

Недержавні

Вшанування пам'яті

25 січня 2015 року у смт. Маневичі було відкрито меморіальну дошку, на школі, в якій він навчався. І названо в його честь школу[3][4]

Примітки

Посилання


Попередник: Герой Україникавалер ордена «Золота Зірка»
№ 168
21 листопада 2016
Наступник:
Ткачук Андрій Сергійович Табала Сергій Олександрович
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.