Собор єпископів Української православної церкви (Московського патріархату) (2014)

Собор єпископів Української православної церкви (Московського патріархату) (2014) — собор, скликаний 13 серпня 2014 року згідно з ухвалою Священного Синоду Української Православної Церкви від 7 липня 2014 року для обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви — Митрополита Київського і всієї України[1].

Причини скликання

У суботу вранці, 5 липня 2014 року на 79 році життя та на 23 році Предстоятельського служіння після тривалої хвороби в лікарні відійшов до Господа Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Порядок денний

  1. Розгляд проектів наступних документів[2]:
    1. Програма Собору єпископів;
    2. Порядок денний Собору єпископів;
    3. Регламент Собору єпископів;
    4. Процедура обрання Митрополита Київського і всієї України.
  2. Обрання Секретаря Собору єпископів УПЦ, мандатної, редакційної та лічильної комісій[2]
  3. Обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви — Митрополита Київського і всієї України [1]

Вибори Митрополита

Рішенням Собору єпископів Української Православної Церкви обраним є Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій. За нього віддали голоси 48 єпископів Української Православної Церкви.

Очільника церкви вибирали із 74 кандидатів таємним голосуванням за 2 тури.

Після першого туру голоси лідерів розподілилися наступним чином: митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій — 36, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній — 24, митрополит Вінницький і Барський Симеон — 9[3].

Прийняті документи

  • Звернення Собору Єпископів УПЦ до Президента П.О. Порошенка, Прем'єр-міністра А.П. Яценюка та Голови Верховної Ради О.В. Турчинова [4]
  • Послання Собору Єпископів УПЦ до духовенства, чернецтва та усіх вірних Української Православної Церкви[5]
  • Постанова Собору Єпископів УПЦ «Про внутрішнє життя Української Православної Церкви» [6]

Оцінка результатів собору

Для нас дуже прикро, що не патріот України став предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату. Чому прикро і чому ми вважаємо, що він не патріот, – тому що він противник входження України асоційованим членом у Європейський Союз. Він був противником автокефалії Української православної церкви у 1992 році, він не засудив агресію Росії у Криму і не засуджує до цього часу, він закликав роззброїти нашу армію і сепаратистів, але не закликав роззброїти російську армію. Це все свідчить про те, що він не є патріот, а якщо він не є патріот, то він не буде захищати інтереси української церкви, він буде захищати інтереси російської церкви

Патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель УПЦ КП Філарет, ІА ЗІК[7]

... Митрополит Онуфрій є дуже витриманою людиною відносно церковно-державних стосунків. Система його церковного управління і єпархією, і Церквою, за період його Місцеблюстительства, показала, що ці стосунки мають бути суто дипломатичними, такими які не загрожують розвитку Церкви і Держави, суспільних відносин і не загрожують процесу злиття Церкви і Держави, тобто не політизують Церкву. Пріоритетом Митрополита Онуфрія є молитва про Державу, державну владу та український народ, в якій Господь мусить всіх умудрити. Мені здається, що церковно-державна позиція Митрополита Онуфрія не буде відрізнятися від позиції блаженнопочившого Митрополита Володимира

Єпископ Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет, ІА УНІАН[8]

... практично кожна здорова проукраїнська ідея в тексті «Постанов» зустріла критику з боку ряду єпископів. Відбувалися дискусії, під час яких пропонувалося замінити формулювання на цілком протилежні, в дусі ідей «Русского мира» чи пацифізму. Але все-таки єпископат знаходив більш м'які, але проукраїнські формулювання.
... Якщо Онуфрій такий «не патріот», як говорить Патріарх Філарет і прибічник ідей «Русмира», як твердить владика Евстратій, — то як можливі всі ці «Постанови»?
... бачимо плоди діяльності проукраїнської більшості єпископату УПЦ навіть після обрання митрополита Онуфрія. Можемо ці плоди цінувати чи ні, але вони — є. Так само, як є й ця більшість. І УПЦ — все-таки Церква українська, а не лише Православна.

Доктор філософських наук Юрій Чорноморець, Газета «День»[9]

Див. також

Примітки

  1. Журнали засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 07 липня 2014 року. http://sinod.church.ua/. 07.07.2014. Процитовано 15 серпня 2014.
  2. Журнали засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 12 cерпня 2014 року. http://sinod.church.ua/. 12.08.2014. Процитовано 15 серпня 2014.
  3. Собор єпископів УПЦ обрав Предстоятелем УПЦ Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія. http://news.church.ua/. Прес-служба Української Православної Церкви. 13 серпня 2014 року. Процитовано 20 серпня 2014.
  4. Звернення Собору Єпископів УПЦ до Президента П.О. Порошенка, Прем'єр-міністра А.П. Яценюка та Голови Верховної Ради О.В. Турчинова. http://news.church.ua/. 14.08.2014. Процитовано 20 серпня 2014.
  5. Послання Собору Єпископів УПЦ до духовенства, чернецтва та усіх вірних Української Православної Церкви. http://news.church.ua/. 14.08.2014. Процитовано 20 серпня 2014.
  6. Постанова Собору Єпископів УПЦ «Про внутрішнє життя Української Православної Церкви». http://news.church.ua/. 14.08.2014. Процитовано 20 серпня 2014.
  7. Патріарх Філарет розчарований обранням митрополита Онуфрія главою УПЦ МП. http://zik.ua/. ІА ЗІК. 14 серпня, 2014, 10:47. Процитовано 20 серпня 2014.
  8. Єпископ Львівський Філарет УПЦ: Митрополит Онуфрій - справжній українець і патріот нашої держави. http://www.unian.ua/. Інформаційне агентство УНІАН. 16.8.2014 12:42. Процитовано 20 серпня 2014.
  9. Юрій Чорноморець (19 серпня, 2014 - 12:14). За лаштунками Собору. http://www.day.kiev.ua/. Газета «День», №152, (2014). Процитовано 20 серпня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.