Соколов Григорій Ліпманович

Григорий Ліпманович Соколов (рос. Григорий Липманович Соколов; нар. 18 квітня 1950, Ленінград) — російський піаніст, лавреат Першої премії III Міжнародного конкурсу імені П. І . Чайковського, професор Санкт-Петербурзької консерваторії. З 1990 року по нині живе у Вероні, Італія[3][4][5].

Соколов Григорій Ліпманович
рос. Григорий Липманович Соколов
Основна інформація
Дата народження 18 квітня 1950(1950-04-18)[1][2] (71 рік)
Місце народження Ленінград, РРФСР, СРСР[1]
Роки активності 1962 — тепер. час
Громадянство Росія і СРСР
Професії піаніст, музичний педагог
Освіта Санкт-Петербурзька державна консерваторія імені Миколи Римського-Корсакова
Жанри класична музика
Нагороди
 Файли у Вікісховищі

Біографія

Почав навчання музиці у віці п'яти років, а в сім був прийнятий в спеціальну музичну школу при Ленінградській консерваторії по класу фортеп'яно. Навчався спеціальності у Л. І. Зеліхман.

В 1973 році закінчив Ленінградську консерваторію по класу М. Я. Хальфін.

З першим сольним концертом виступив в 12 років, а в 16 років, в 1966 році став переможцем Міжнародного конкурсу імені П. І . Чайковського. З тих пір концертує по всьому світу, надаючи перевагу гастролям в Європі.

В 2003 та 2004 рр.. двічі поспіль був нагороджений Премією Франко Абб'яті.

Творчість

Григорій Соколов володіє віртуозною технікою, яскравою індивідуальністю та глибиною інтерпретацій. Надає перевагу сольним концертам, але іноді виступає з оркестром. Дає близько 80-ти концертів в рік, змінюючи програму двічі. Записується вкрай рідко.

На думку піаністки Олександри Юозапенайте, піанізм Соколова — це «щасливе поєднання двох світів: європейської рафінованості, упорядкованості і гармонії, а також контрольованої зсередини слов'янської емоційності, шляхетної, що не переливається через край. Обидва світи ідеально уживаються між собою в зрілому і досвідченому митцеві»[6].

Особисте життя

Дружина — Інна Яківна Штутін (?—2013)[7][8], була відома як авторка ліричних віршів про життя, які ностальгійно прозвучали в документальному фільмі телеканалу «Культура» «Розмова, якої не було», присвяченому Григорію Соколову[5].

Звання

  • Член Шведської королівської музичної академії (2009)

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.