Союз південношлезвізьких виборців

Союз південношлезвізьких виборців (СПВ) (нім. Südschleswigsche Wählerverband (SSW), дан. Sydslesvigsk Vælgerforening, півн.-фриз. Söödschlaswiksche Wäälerferbånd) — регіональна партія в землі Шлезвіг-Гольштейн.

Союз південношлезвізьких виборців
Країна  Німеччина
Голова партії Флеммінг Майр
Дата заснування 30 червня 1948
Штаб-квартира Шлезвіг
Ідеологія данський регіоналізм, соціал-лібералізм
Членство в міжнародних організаціях Європейський вільний альянс
Кількість членів  3500
Офіційний сайт ssw.de

Партія данської та фризької меншини в Німеччині заснована 30 червня 1948. На виборах до Бундестагу 1949 року отримала 1 місце.

На 1 вересня 2015 року партія СПВ налічувала 3630 членів, у тому числі 1065 в місті Фленсбург, 1517 в окрузі Шлезвіг-Фленсбург, 725 в окрузі Північна Фризія з островами Гельголанд і загалом 323 в окрузі Рендсбург-Екернферде та в Кілі.[1]

Партія представляє і захищає права данської і фризької меншин землі і єдина з усіх партій Німеччини звільнена від п'ятивідсоткового бар'єру, тому завжди може мати депутатів в ландтагу.

Як партія, яка представляє національну меншину, СПВ відмовляється ідентифікувати себе з ліво-правим політичним діапазоном. СПВ моделює свою політику на моделі скандинавських країн, що часто означає перевагу сильної держави загального добробуту, але, з іншого боку, на більш вільній ринковій моделі праці, ніж німецька модель соціальної ринкової економіки.[2]

Після виборів до ландтагу Шлезвіг-Гольштейна 6 травня 2012 р. була сформована коаліція за участю СДПН, «Зелених» і Союзу південношлезвізьких виборців. Представниця партії Анке Шпорендонк стала міністром юстиції, культури і європейських справ. Таким чином Союз південношлезвізьких виборців вперше увійшов до уряду Шлезвіг-Гольштейна, а отже й до Бундесрату Німеччини.

На останніх державних виборах 2017 року СПВ отримав 3,3 % голосів та три місця в ландтазі. З 2017 року перебуває в опозиції коаліції ХДС, ВДП та Зелених.

Отримала 1 місце в Бундестазі на виборах 2021[3].

Примітки

  1. SSW mister medlemmer paa trods af hvervekampganer. In: Flensborg Avis. 1. September 2015, S. 7.
  2. José Magone (2011). Contemporary European Politics: A Comparative Introduction. Routledge. с. 392.
  3. У Німеччині вперше за 70 років до Бундестагу пройшла партія данської меншини. Українська правда (українською). 27 вересня 2021. Процитовано 30 жовтня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.