Справа Фаруелла

«Справа Фаруелла»[3][4][5] (фр. L'affaire Farewell) — французький шпигунський трилер 2009 року режисера Крістіана Каріона з Гійомом Кане та Еміром Кустурицею у головних ролях. Фільм заснований на діяльності високопосадовця КДБ Володимира Вєтрова. Сценарій — адаптація книги Сергія Костіна «Привіт, Фаруелле: Правда про французького крота КДБ» (1997). Фільм був випущений у США у червні 2010 року[6].

Справа Фаруелла
L'affaire Farewell
Жанр драма
трилер
Режисер Крістіан Каріон
Продюсер Філіпп Боеффард
Бертран Фавре
Крістоф Россіньон
Сценарист Крістіан Каріон
У головних
ролях
Емир Кустуриця
Гійом Кане
Олександра Марія Лара
Віллем Дефо
Фред Ворд
Оператор Вальтер ван ден Енде
Композитор Клінт Манселл
Монтаж Андреа Седлачкова
Кінокомпанія Canal+
Дистриб'ютор Pathé і Netflix
Тривалість 113 хв.
Мова англійська
французька
російська
Країна  Франція
Рік 2009
Дата виходу 4 вересня 2009 (Світ)
Кошторис €17 870 000[1]
Касові збори $7,4 млн[2]
IMDb ID 0806029

Сюжет

На початку 1980-х високопоставлений аналітик КДБ Сергій Григор'єв, невдоволений радянським режимом, вирішує передати радянські таємниці уряду Франції, зокрема список їхніх шпигунів. Григор'єв (кодова назва «Фаруелл») сподівається змінити Радянський Союз через розгалужену мережу шпигунів, які намагаються здобути наукову, технічну та промислову інформацію із Заходу. З цією ж метою він використовує П'єра Фрома, наївного французького інженера з Москви. Після першої передачі інформації П'єр розповідає про це дружині Джессіці. Заради захисту сім'ї вона наполягає на припиненні шпигунства. Григор'єв переконує П'єра працювати, не доповідаючи дружині. Від поїздок П'єра до Франції Григор'єв очікував подарунки такі як Sony Walkman, касети Queen, коньяк чи книги французької поезії. По мірі того, як розквітає грандіозна діяльність Фаруелла, французи приходять в подив від масштабів і кількості найкращих західних технологій, таємно переданих Радянському Союзу.

Під час саміту G7 в Оттаві Міттеран особисто передає президенту США Рональду Рейгану досьє з безцінними даними Фаруелла через підозри в ненадійності Григор'єва. Американці вражені інформацією, а також списком радянських шпигунів у найвищих ешелонах західного науково-промислового апарату. США приступає до амбітного плану: подати СРСР помилкові дані. Невдовзі мережа радянських шпигунів на Заході згортається, Рейган оголошує програму «Зоряні війни». Через відсутність інформації про високі технології Заходу та відсталість власних розробок радянське керівництво панікує. Тоді Михайло Горбачов починає готувати політику реформ, яку він буде проводити в майбутньому.

Григор'єв жертвує собою, щоб врятувати родину Фрома. Вони знищують сліди та тікають на машині до фінського кордону. Перебуваючи в Західній Німеччині П'єр марно благає директора ЦРУ врятувати Григор'єва. На прохання Григор'єва його страчують біля засніженого озера, яке він любить. Пізніше П'єру пропонують роботу в Мангеттені.

У ролях

Актор Роль
Емир Кустуриця Сергій Григор'єв Сергій Григор'єв
Гійом Кане П'єр Фрома П'єр Фрома
Олександра Марія Лара Джессіка Фрома Джессіка Фрома
Віллем Дефо Фіні Фіні
Фред Ворд Рональд Рейган Рональд Рейган
Філіп Маньян Франсуа Міттеран Франсуа Міттеран
Нільс Ареструп Вальє Вальє
Девід Соул Гаттон Гаттон
Інгеборга Дапкунайте Наташа Наташа
Діна Корзун Аліна Аліна
Євген Харланов Ігор Ігор
Крістіан Сандстрем агент ФБР агент ФБР
Алекс Фернс шотладський агент шотладський агент

Виробництво

Режисер пропонував Микиті Михалкову головну роль, але той відмовився через зайнятість на зйомках продовження стрічки «Стомлені сонцем». Михалков порадив Сергія Маковецького, який погодився. Проте після дзвінка посла Росії актор відмовився[3].

Зйомки фільму проходили в Україні, зокрема в Харкові та Києві[7], а також у Фінляндії[8].

Критика

Фільм отримав позитивні відгуки від критиків США на основі оглядів на Metacritic[9] та Rotten Tomatoes[10]. Роджер Еберт оцінив стрічку в 3,5 зірки відзначивши роботу режисера[11].

Примітки

  1. L\'Affaire Farewell (2009) - JPBox-Office. www.jpbox-office.com. Процитовано 22 вересня 2019.
  2. L'Affaire Farewell (2009). www.boxofficemojo.com. Процитовано 22 вересня 2019.
  3. Французький фільм розповідає про долю офіцера КДБ, який працював на Францію. Радіо Свобода (укр.). Процитовано 21 вересня 2019.
  4. Харків прославився у Франції завдяки Кустуріце | Справжня Варта. varta.kharkov.ua. Процитовано 21 вересня 2019.
  5. Голлівуд в Україні. Кращі місця для зйомки фільмів. Блог кіноексперта. style.nv.ua. Процитовано 21 вересня 2019.
  6. NeoClassics sets US release for Carion's Farewell. Screendaily.com. Процитовано 30 вересня 2017.
  7. Джейди. Самые красивые фильмы, снятые в Киеве. www.cutinsight.com (uk-UA). Процитовано 22 вересня 2019.
  8. Spies uncloaked in new film and no, it's not 'Salt' - Jul. 16, 2010. KyivPost. 16 липня 2010. Процитовано 22 вересня 2019.
  9. Farewell. Metacritic.com. Процитовано 30 вересня 2017.
  10. Farewell (L'affaire Farewell). Rottentomatoes.com. Процитовано 30 вересня 2017.
  11. Ebert, Roger. Farewell movie review & film summary (2010) | Roger Ebert. www.rogerebert.com (англ.). Процитовано 22 вересня 2019.

Посилання

  1. L'affaire Farewell на сайті IMDb (англ.) (станом на 22.09.2019)
  2. Farewell на сайті Rotten Tomatoes (англ.) (станом на 22.09.2019)
  3. Farewell на сайті Metacritic (англ.) (станом на 22.09.2019)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.