Степанов Микола Миколайович

Мико́ла Микола́йович Степа́нов (* 1 травня 1911 — † 2002) радянський та український архітектор, член Спілки архітекторів, 1981 заслужений архітектор УРСР.

Степанов Микола Миколайович
Народження 1 травня 1911(1911-05-01)
Смерть 2002(2002)
Країна  СРСР Україна
Навчання Київський національний університет будівництва і архітектури
Діяльність архітектор
Праця в містах Київ, Одеса, Трускавець та ін.
Реставрація пам'яток Маріїнський палац (участь), Лівадійський палац (участь)
Нагороди
Заслужений архітектор України

Біографія

Навчався у Київській поліграфічній школі. Його навчителями були О. Рубан і М. Рокицький. У 1930–1936 рр. навчався в Київському інженерно-будівельному інституті, по класу Ф. Кричевського. Того часу, з групою студентів під керівництвом Іполита Моргілевського намагався врятувати мозаїки (робив заміри й обстеження) Михайлівського Золотоверхого собору перед його варварським знищенням.

З 1937 року працював у Києві автором-архітектором у інституті «Діпроцивільбуд», згодом — в Інституті художньої промисловості Академії архітектури УРСР.

В тому часі займався проектуванням та будівництвом штабу Київського військового округу по вулиці Банковій, парку Березовий гай на Куренівці, споруд у Могилеві-Подільському.

Учасник Другої світової війни.

1944 року йому доручено зайнятися відбудовою Маріїнського палацу, отримав І премію за розробку конкурсного проекту по відбудові Хрещатика, був в групі відбудовників Лівадійського палацу  (1945).

В 1950-80 роках займається проектувальними та будівельними роботами:

Автор проекту Євпаторійської водолікарні з басейном морської води тощо.

Є автором проекту забудови Північного району Одеси, комплексу гуртожитків на одеській вулиці Ювілейній. З 1961 року працював викладачем у КДХІ, з 1963 доцент, 1977 професор. У 1993 — отримав звання почесного професора цього ВНЗ.

Розробив та читав теоретичний курс по інтер'єру житлових й громадських будівель.

Написав велику кількість статей по теорії та історії архітектури.

Майстерно малював та займався акварельним живописом.


Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.