Струганина

Стругани́на (рос. строгани́на, строгані́на) — означає як спосіб приготування риби (рідше м'яса) заморожуванням у свіжому стані, так і сам рибний продукт у народів півночі Євразії (Росія).

Виготовлення струганіни

Звичай заморожувати рибу (переважно сигових та лососевих порід) був поширений в багатьох народів на величезній території півночі Росії (від саамів до чукчів), в яких струганина є невід'ємним елементом харчування. Від північних народів спосіб приготування і споживання був перейнятий росіянами.

Струганина подається до столу в сирому, замороженому вигляді, нарізана скибочками («стружка»), звідси походить назва продукту.

Подеколи струганину готують також із м'яса, переважно оленини (м'яса північного оленя).

Споживання струганини північними народами мало й медичний аспект — через збідненість їжі струганина правила засобом попередження деяких хвороб, наприклад цинги. Разом з тим, через струганину відбувається часто передача опісторхозу, що виводить території Об-Іртишського басейну на перше місце в світі по поширенню серед місцевого населення цього гельмінтоза.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.