Субота плюс

«Субо́та плю́с» (рос. Суббота плюс) — колишня щотижнева газета на російській та українській мовах, що видавалася у Запоріжжі до 15 грудня 2016 року. Видавалася з квітня 2000 року. Виходила щочетверга, поширювалася всією Україною. Гасло: «Головна газета Запоріжжя» (рос. Главная газета Запорожья).

«Субота плюс»
Тип всеукраїнський щотижневик
Мова російська,
українська
Політична належність незалежна
Видавець ТОВ «Медіакомпанія "Слово"»
Формат В4

Засновано 2000
Редактор Ірина Василенко
Головний редактор Богдан Василенко
Ціна договірна
Головний офіс  Україна
 Запоріжжя,
просп. Соборний, 152
Наклад 35 000 екземплярів (2016 р.)

z-city.com.ua/Суббота-плюс

Головний редактор Богдан Василенко. Шеф-редактор — Ірина Василенко.

Газета «Суббота плюс» видавалася ТОВ «Медіакомпанія Слово» і була сімейним бізнесом родини Василенко.

Історія

Перший номер газети «Субота плюс» вийшов у квітні 2000 року. 21 квітня 2004 року газета отримала статус всеукраїнського видання. Спочатку головним редактором газети була Ірина Василенко. Однак у 2003 році головним редактором газети став її син Богдан Василенко.

З березня 2005 року ВАТ «Медіакомпанія Слово» почала видавати газету «Гвозди» (укр. Цвяхи), із матеріалами розважального та «жовтого» характеру. З 2007 року «Гвозди» виходять як вкладка у газеті «Субота плюс».

З лютого 2007 по лютий 2008 року виходила україномовна газета «Просто», що також видавалася родиною Василенко. Тираж газети «Просто» досягав 5 000 екземплярів.

14 вересня 2006 року газета провела ребрендинг. Змінився не тільки дизайн, сталися структурні зміни в наповненні видання. Одночасно у Запоріжжі була проведена масована рекламна компанія.

15 грудня 2016 року вийшов останній номер газети «Субота плюс», з 16 грудня 2016 року, через фінансові проблеми, газета припинила своє існування за рішенням засновників[1].

У жовтні 2017 газета відновила свій випуск.

Аудиторія

Згідно з маркетинговим дослідженням компанії Taylor Nelson Sofres у 2011 році, «Субота плюс» виявилася найпопулярнішою щотижневою газетою серед жителів Запоріжжя. В середньому один номер «Суботи плюс» читали 107 600 запоріжців у віці від 12 до 65 років. При цьому 8 з 10 читачів купують газету у роздрібній продажі. За цим показником газета впевнено випереджала інші місцеві інформаційні видання[2].

Авторський колектив

Головний редактор: Богдан Василенко.

Шеф-редактор — Ірина Василенко.

Заступник редактора / редактор відділу інформації — Юрій Василенко.

Журналісти: Валерій Бутенко, Вікторія Бутко, Олена Гранішевська, Юрій Гудименко, Наталя Захарова, Олена Літвинова, Тимофій Макаров, Яна Міланова, Ольга Приходько, Сергій Сидоров, Наталя Смаглюк.

Основні тематичні блоки

  • «Крупним планом» (рос. Крупным планом) — підбірка фотоновин.
  • «Події тижня» (рос. События недели) — новини Запоріжжя та області.
  • «Відчуття тижня» (рос. Чувства недели) — авторська колонка Богдана Василенко.
  • «Тема номера» (рос. Тема номера) — центральна стаття номера, із коментарями експертів (як правило, резонансно-соціального спрямування).
  • «Середовище існування» (рос. Среда обитания) — підбірка статей соціального та інформаційно-розважального характеру.
  • «Ціна питання» (рос. Цена вопроса) — підбірка статей економічного спрямування.
  • «Поза законом» (рос. Вне закона) — кримінальні новини.
  • «Спорт» спортивні новини.
  • «У всіх на вустах» (рос. У всех на устах) — підбірка оригінальних новин області, країни та світу (знаходиться на шпальтах газети «Гвозді»).
  • «Тусовка» — звіт про клубне життя міста (знаходиться на шпальтах газети «Гвозді»).
  • «Цвях номера» (рос. Гвоздь номера) — центральний матеріал газети «Гвозді».
  • «Суботнi зустрiчi» (рос. Субботние встречи) — iнтерв'ю з зiркою.

Цікаві факти

  • Редакція газети «Субота плюс» відома у місті Запоріжжі організацією різних суспільно-політичних акцій та активною громадською позицією[3]. Найбільш відомою акцією журналістів було розміщення двох білбордів із висловленням протесту проти встановлення у Запоріжжі бюсту Йосипа Сталіна біля будівлі офісу обласного комітету Комунистичної партії України[4][5][6][7].
  • Кожен рік газета проводила конкурс краси «Мисс Суббота плюс». Світлини дівчат-претенденток друкують у газеті протягом року, а фіналісток обирають шляхом СМС-голосування. Фінал конкурсу проходив зазвичай у нічному клубі і супроводжувався виступами артистів, співаків, а також показом мод.
  • У березні 2012 року за день до приїзду у Запоріжжя Президента України Віктора Януковича, один з акредитованих на зустріч із ним журналістів газети «Суббота плюс» був викликаний повісткою до районного відділку міліції. Причому кореспондент отримав повістку о дванадцятій годині ночі, а час явки, зазначений у повістці, повністю виключав потрапляння журналіста на зустріч із президентом[8]. Головний редактор «Субботы плюс» Богдан Василенко заявив, що за день до приїзду Віктора Януковича у редакцію подзвонив керівник управління преси та інформації Запорізької облдержадміністрації Олександр Коваленко і попередив, що працівники Служби безпеки України вимагають замінити одного з журналістів через наявність у нього судимості. Богдан Василенко відмовився замінити кореспондента, після чого останній і отримав повістку у райвідділ. У відповідь прес-секретар Віктора Януковича Дарія Чепак заявила, що ніяких вказівок щодо недопуску журналіста газети «Суббота плюс» Служба безпеки Президента не висувала[9].
  • Журналісти газети «Суббота плюс» щорічно до Дня дурня (1 квітня) проводили серію розіграшів відомих запоріжців та звичайних городян. Наприклад, у 2009 році «жертвою» розіграшу став мультимільйонер Євген Черняк[11].
  • Перший номер газети «Суббота плюс» у січні 2012 року вийшов без жодної негативної новини. Навіть кримінальні новини були подані у позитивному настрої. Редакція «Субботы плюс» пояснила такий крок скаргами читачів на надлишок негативу у газеті.

Примітки

  1. У Запоріжжі закрилася газета «Суббота плюс», 061.ua, 16 грудня 2016 (рос.)
  2. «Суббота плюс» снова впереди!. Архів оригіналу за 18 серпня 2016. Процитовано 11 квітня 2012.
  3. Запорожцы почтили память погибшего инвалида[недоступне посилання з липня 2019]
  4. Официальная позиция редакции касательно антисталинского билборда в Запорожье. Архів оригіналу за 25 лютого 2012. Процитовано 11 квітня 2012.
  5. Разместив в Запорожье билборд с изображением Гитлера, редакция газеты «Суббота плюс» показала свое истинное лицо. Архів оригіналу за 1 лютого 2012. Процитовано 11 квітня 2012.
  6. Я убил миллионы украинцев: в Запорожье вновь появился билборд со Сталиным
  7. Главный коммунист Запорожья призвал горожан бойкотировать газету «Суббота плюс» Архівовано 17 січня 2012 у Wayback Machine., zp.comments.ua, 7 грудня 2012 (рос.)
  8. Журналіста не пустили до Януковича за судимість
  9. Дарія Чепак: УДО та СБУ не давали вказівок не пускати запорізького журналіста до Януковича. Архів оригіналу за 25 березня 2012. Процитовано 11 квітня 2012.
  10. Тарас Василенко — «современный украинский Высоцкий». Архів оригіналу за 21 серпня 2014. Процитовано 11 квітня 2012.
  11. Запорожцев разыграли[недоступне посилання з травня 2019]

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.