Скрипка Олег Юрійович

Оле́г Ю́рійович Скри́пка (нар. 24 травня 1964, Совєтабад, Таджицька РСР) — український музикант-мультиінструменталіст, вокаліст, композитор, лідер гурту «Воплі Відоплясова».

Олег Скрипка
Зображення
Скрипка на фестивалі MRPL City 2018
Основна інформація
Дата народження 24 травня 1964(1964-05-24) (57 років)
Місце народження Гафуров, Согдійська область, Таджицька Радянська Соціалістична Республіка, СРСР
Роки активності 1986 — дотепер
Громадянство  Україна
Національність українець
Професії співак, гітарист, поет, актор, ресторатор, Мультиінструменталіст, інженер, accordionist, баяніст, трубач, рок-музикант
Освіта НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Інструменти вокал, баян, труба, гітара
Мова українська, французька, російська
Жанри національна музика, народна музика, джаз, Рок-н-рол, альтернативний рок, Панк-рок і хардрок
Колективи Воплі Відоплясова
Лейбл http://krainamriy.com
Нагороди
Заслужений артист України
Кавалер ордена «За заслуги» (Франція)
skrypka.com.ua
Цитати у Вікіцитатах
 Файли у Вікісховищі

Життєпис

Олег Скрипка на «Слов'янському базарі у Вітебську»

Олег Скрипка народився у місті Совєтабад Ленінабадської області Таджицької РСР (нині селище Гафуров Согдійської області Таджикистану) у сім'ї українських переселенців. Мама Олега — Ганна Олексіївна — родом з маленького села, що на Курщині, а батько Юрій Павлович — з хутора на Полтавщині.

Дмитро Борисов і Олег Скрипка в радіостанції Ехо Москви. Січень 2006.

Виріс у Мурманській області Росії. Мати Олега професійно займалась вихованням сина і заклала творчий фундамент; співи, танці, читання віршів. У школі Олег навчався на п'ятірки. Особливо легко давалися точні науки — фізика, математика. У дев'ятому класі вступив до заочної школи Московського фізико-технічного інституту і з відзнакою її закінчив.

1986 року закінчив Радіотехнічний факультет КПІ. Цього ж року було створено гурт «ВВ».

1987 р. «ВВ» стає членом київського рок-клубу, здобуває першу премію на київському рок-фестивалі «Рок-парад», випускає свій хіт «Танці».

1990 року гурт здійснює турне Францією та Швейцарією, під час якого в одній з найбільших газет Франції Le Monde виходить матеріал про «ВВ».

У 1991 Скрипка, будучи ще радянським інженером, зі своїм гуртом потрапляє до Франції за культурним обміном між СРСР і європейськими країнами з подачі вже тоді відомого музичного критика Артемія Троїцького. У 19911996 роках вони проживають у Франції й гастролюють країною. Там з'явились їхні перші диски — записи живих виступів Або або (1991) та Закустика (1993).

Що більше Скрипка перебував за кордоном, то більше сумував за Батьківщиною. За його ж зізнанням саме у Франції він став українцем. Приїхавши туди російськомовним, аполітичним рокером, вже в середині 90-х говорив винятково українською.

1996 року Скрипка повертається до Києва й відтоді активно концертує в Україні та за кордоном, регулярно відвідує Москву.

2000 року «ВВ» виступає в Ризі, Лондоні, дає концерт у Московському палаці молоді, далі — тур містами Сибіру.

Олег Скрипка на концерті в Дніпрі, 27 лютого 2017-го

В січні 2002 року — тур Ізраїлем і Португалією, у лютому того ж року — кілька концертів у Нью-Йорку, 2003 року — виступ у Торонто.

2004 року Скрипка стає одним із організаторів фестивалю «Країна Мрій», цей фестиваль розпочав свою історію через 10 років після виходу пісні та альбому «ВВ» з такою ж назвою.

2007 року Олег проявляє танцювальні таланти і здобуває почесне друге місце у проєкті «Танці з зірками 2».[1]

З вересня 2010 був ведучим програми про етно-музику «Наші вечорниці» на «Нашому радіо», що виходила щоп'ятниці з 21 по 22 годину вечора.[2][3]

2012 року став тренером у талант-шоу «Голос країни. Нова історія» на каналі 1+1. А потім взяв на себе тренерські обов'язки у проєкті «Голос. Діти», де розкриває секрети успіху на «дорослій» сцені дітям 6-14 років[4].

З 2016 року — ведучий програми «Країна Мрій» на радіо Країна ФМ[5].

Громадська діяльність

З 2004 року під егідою «Країни Мрій» Олег Скрипка бере участь у різносторонній видавничій і просвітницькій діяльності. Паралельно Скрипка стає засновником ще одного фестивалю сучасної української рок-музики — «Рок-Січ». Основна мета фестивалю — підтримка національної рок-культури. Це перший і єдиний столичний фестиваль, на якому одночасно з трьох сцен лунає українська рок-музика. (У 2010 році «Рок Січ» набула статусу екологічного фестивалю. А з 2013 року — фестиваль набув статусу міжнародного, ставши україно-шведським).

2008 року Міністерство культури і туризму України висунуло кандидатуру Скрипки на здобуття Шевченківської премії як «режисера-постановника етнічного фестивалю „Країна Мрій“».

2013 ініціював фестиваль «Монмартр на Андріївському узвозі».[6]

2016 року Скрипка з «ВВ» підтримує воїнів на передовій російсько-української війни. Гурт виступає у Мар'їнці, Констянтинівці, Селідово, Дебальцево та опікується бійцями полку «Дніпро-1». Особисто Олег Скрипка проводить ряд мистецьких благодійних проєктів на підтримку дитячого кардіологічного центру. Зокрема, «Великі французькі вечорниці» та великі дитячі бали.

22 січня 2017 року, під час святкування 98-ї річниці Акта Злуки України, на Соборній площі Дніпра відкрили Пам'ятник на честь Акту Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року виступив Олег Скрипка. Він виконав пісню «Зродились ми».[7]

27 серпня 2020-го виступив у Києві на всеукраїнському з'їзді партії «За майбутнє», що належить українському олігарху Ігорю Коломойському. Очолює партію чинний нардеп Ігор Палиця, друг і бізнес-партнер Коломойського[8].

Сім'я

Перша дружина — француженка Марі Рібо, прожили разом сім років. Познайомились вони після приїзду в Париж на початку 1990-го.

Вже після повернення до України Олег познайомився із Наталею Сидь, з якою одружився. У цьому шлюбі народилось четверо дітей: сини — Роман (н. 25 липня 2005) і Устим (н. 4 лютого 2008) та дочки — Олеся (н. 21 червня 2010) і Зоряна (н. 11 жовтня 2012).

Дискографія

Фільмографія

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.