Сухенко Юрій Григорович

Сухенко Юрій Григорович[1] (30 вересня 1951(19510930), м. Вишнівець, Тернопільської області, СРСР 12 березня 2020) — український науковець, фахівець у галузі харчової промисловості, доктор технічних наук (1999), професор (2003).

Сухенко Юрій Григорович
Народився 30 вересня 1951(1951-09-30)
Вишнівець, Збаразький район, Тернопільська область, Українська РСР, СРСР
Помер 12 березня 2020(2020-03-12) (68 років)
Київ, Україна
Місце проживання м. Київ, Україна
Країна  СРСР Україна
Національність українець
Alma mater Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»
Галузь Харчова промисловість, Процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
Заклад Національний університет біоресурсів і природокористування України і Національний університет харчових технологій
Посада Завідувач кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК
Звання Професор, академік Національної академії вищої освіти України
Ступінь доктор технічних наук
Науковий керівник Прейс Георгій Олександрович
Відомий завдяки: Розробці та побудові заводів з виробництва дизельного біопалива
Батько Сухенко Григорій Федорович
Мати Захарієнко Ганна Прокопівна
У шлюбі з Сухенко Любов Іванівна
Діти Сухенко Владислав Юрійович
Нагороди Відмінник освіти України, Золота медаль Мінагрополітики Ураїни, Почесна грамота державного департаменту України з питань виконання покарань, За наукові і освітні досягнення

Біографія

У 1974 році закінчив Харківський авіаційний інститут за спеціальністю літакобудування (нині Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського). У 1974—1975 роках працював в Українському філіалі НДІ авіаційних технологій при ДКБ ім. О. К. Антонова на посаді інженера.

З 1976 до 2008 р. працював у Національному університеті харчових технологій на посадах старшого інженера, молодшого наукового співробітника, асистента, старшого наукового співробітника, доцента, професора, директора Коледжу ресторанного господарства НУХТ.

У 1982 році в НУХТ захистив кандидатську, а у 1999 році докторську дисертацію за спеціальністю 05.18.12 — процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв. Вчене звання професора отримав у 2003 році по кафедрі матеріалознавства і технології машинобудування НУХТ.

У 2008—2009 р.р. створив і очолив Інженерно-технологічний інститут в університеті «Україна» та завідував у ньому кафедрою автомобільного транспорту. З серпня 2009 р. д.т.н., професор завідувач кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК у Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

Наукова робота пов'язана з проблемами тертя та зношування, підвищення надійності і довговічності машин та обладнання переробних і харчових виробництв, а також використання альтернативних джерел енергії на транспорті та в сільськогосподарському виробництві. Наукові розробки, які стосуються відновлення та зміцнення деталей машин і обладнання з використанням концентрованих джерел енергії впроваджені на створених ним дільницях зміцнювальних технологій в Україні, Росії, Латвії, Киргизії, загалом більш ніж на 20-ти підприємствах.

За розробку серії мобільних заводів для виробництва дизельного біопалива з технічних рослинних і тваринних жирів на Міжнародній виставці «Агро-2010» одержав Золоту медаль, а на виставці «Агро-2011» Золотою медаллю була удостоєна розроблена під його керівництвом технологія глибокої переробки жирів у широку номенклатуру паливо-мастильних матеріалів, змащувально-охолоджувальних рідин для металообробки, сировини для фармацевтичної і парфумерної промисловості[2].

Читав лекції в Хефейському технологічному університеті та Аньхойській сільськогосподарській академії (КНР).

Працював у редколегіях наукових збірників та журналів, а саме: «Проблеми тертя та зношування», «Харчова і переробна промисловість»[3], «Наукові праці НУХТ», «Продовольча індустрія АПК», «S'world»

Науковий доробок

Автор понад 300 наукових праць[4], 30 винаходів, трьох монографій, підручника, п'яти навчальних посібників:

  • Сухенко Ю. Г., Некоз О. І., Стечишин М. С. Технологічні методи забезпечення довговічності обладнання харчової промисловості [Монографія]. Київ: Елерон, 1993. — 107 с.
  • Кіндрачук М. В., Куницький Ю. А., Сухенко Ю. Г., Коржик В. М., Дудка О. І. Структуроутворення та формування триботехнічних властивостей евтектичних покриттів [Монографія] К.: Вища школа, 1997. — 120 с.       
  • Кіндрачук М. В., Дудка О. І., Сухенко Ю. Г., Черненко В. С. Формування зносостійких евтектичних покриттів концентрованими джерелами енергії [Навчальний посібник] К.: ІЗМН, 1997. — 119 с.
  • Тищенко Г. П., Хоменко М. Д., Сухенко В. Ю. та ін. Интенсификация процессов и защита оборудования пищевых производств. [Монографія] // за ред. проф. Ю. Г. Сухенка — К.: «ДІЯ», 2006—224 с.
  • Сухенко Ю. Г., Бойко Ю. І. Технологічні основи машинобудування Лабораторний практикум. [Навчальний посібник] // за ред. проф. Ю. Г. Сухенка К.: РВЦ НУХТ, 2008.-198с.
  • Сухенко Ю. Г., Литвиненко О. А., Сухенко В. Ю. Нідійність і довговічність устаткування харчових і переробних виробництв: [Підручник] // за ред. проф. Ю. Г. Сухенка — К.: НУХТ, 2010—547 с.
  • Лудченко А. А., Сухенко Ю. Г., Лудченко Я. А., Сухенко В. Ю. Основи наукових досліджень і патентознавство: [Навчальний посібник]. 4-те вид., Перероблене і доповнене. — К.: В-во ВМУРоЛ «Україна» 2011. –239 с.
  • Сухенко Ю. Г.. Ткачук А. І., Дениско О. А. Проектування технологічних процесів переробних і харчових виробництв. Лабораторниий практикум: [Навчальний посібник]/ за ред. проф. Ю. Г. Сухенка. — К. : ЗАТ «Нічлава», 2011. — 262 с.
  • Сухенко Ю. Г., Сарана В. В., Сухенко В. Ю. Технологічне обладнання плодоовочевих переробних виробництв: [Навчальний посібник] За ред. проф. Ю. Г. Сухенка. — К.: НУБіП України, 2012. — 421 с.
  • Сухенко Ю. Г., Сарана В. В., Сухенко В. Ю. Технологічне обладнання та лінії молокопереробних підприємств: [Навчальний посібник] / За ред. проф. Ю. Г. Сухенка.– К.: НУБіП України, 2013. — 658 с.

Напрям наукової роботи

  • Підвищення надійності і довговічності обладнання харчових і переробних галузей АПК;
  • Енергозберігаючі технології;
  • Виробництво харчових продуктів оздоровчо-профілактичного призначення та з радіопротекторними властивостями.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.