Сікора вохристочерева

Сіко́ра вохристочерева[2] (Leptasthenura aegithaloides) — вид горобцеподібних птахів родини горнерових (Furnariidae). Мешкає в Південній Америці.

?
Сікора вохристочерева

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Горнерові (Furnariidae)
Рід: Сікора (Leptasthenura)
Вид: Сікора вохристочерева
Leptasthenura aegithaloides
(Kittlitz, 1830)
Підвиди

(Див. текст)

Посилання
Вікісховище: Leptasthenura aegithaloides
Віківиди: Leptasthenura aegithaloides
EOL: 918442
ITIS: 560757
МСОП: 103672675
NCBI: 463166

Опис

Вохристочерева сікора

Довжина птаха становить 15-18 см, враховуючи довгий хвіст. Дзьоб короткий, гострий, крила короткі, округлі. Забарвлення різниться в залежності від підвиду. Представники номінативного підвиду мають переважно коричневе забарвлення, нижня частина тіла у них охриста, на крилах і тімені руді плями, над очима білі "брови", голова і верхня частина грудей поцятковані коричневими смужками, горло біле. Представники підвиду L. a. berlepschi мають дещо більші розміри, їх забарвлення є більш охристим. Представники підвиду L. a. grisescens мають сірувате забарвлення, груди у них поцятковані темними смужками. Представники підвиду L. a. pallida мають бліде, сірувате забарвлення, на крилах у них невеликі руді плями.

Підвиди

Вохристочерева сікора

Виділяють чотири підвиди:[3]

  • L. a. grisescens Hellmayr, 1925 тихоокеанське узбережжя на півдні Перу (від Арекіпи до Такни) та на півночі Чилі (від Тарапаки до Атаками);
  • L. a. berlepschi Hartert, E, 1909 — регіон Альтіплано на півдні Перу, півночі Чилі, заході Болівії та на північному заході Аргентини;
  • L. a. aegithaloides (Kittlitz, 1830) — центральне Чилі (від півдня Кокімбо до півночі Айсена);
  • L. a. pallida Dabbene, 1920 — регіон Патагонії. Взимку частина популяції мігрує на до північної Аргентини.

Деякі дослідники виділяють підвиди L. a. berlepschi і L. a. pallida у окремі види Leptasthenura berlepschi і Leptasthenura pallida[4][5]

Поширення і екологія

Вохристочереві сікори мешкають в Перу, Болівії, Аргентині і Чилі. Вони живуть в сухих чагарникових заростях і рідколіссях, у високогірних чагарникових заростях, серед скель, в патагонських степах та на морських узбережжях. Зустрічаються на висоті до 4300 м над рівнем моря, переважно на висоті до 2500 м над рівнем моря.

Поведінка

Вохристочереві сікори зустрічаються парами або невеликими зграйками. Живляться комахами, яких шукають серед чагарників. Гніздування відбувається у вересні-жовтні. Вохристочереві сікори гніздяться в дуплах дерев і кактусів, іноді в стінах людських жител. Можуть використовувати покинуті гнізда канастеро або гніздитися в шпаківнях. Гніздо встелюється травою і пір'ям. В кладці 2-4 білих яйця розміром 17×14 мм. Пташенята покидають гніздо через 3 тижні після вилуплення.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Leptasthenura aegithaloides.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Ovenbirds, woodcreepers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 06 лютого 2022.
  4. BirdLife International (2016). Leptasthenura berlepschi.
  5. BirdLife International (2016). Leptasthenura pallida.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.