Сінт-Трейден

Сінт-Трейден (нід. Sint-Truiden, МФА: [sɪnˈtrœy̆də(n)]; фр. Saint-Trond [sɛ̃ tʁɔ̃]) — місто на сході Бельгії, в Лімбурзі, з населенням 40,1 тис. (2017).

Місто
Сінт-Трейден
Sint-Truiden

Flag of Sint-Truidend Герб Сінт-Трейденаd

Координати 50°49′ пн. ш. 5°11′ сх. д.

Країна  Бельгія
Регіон Фландрія
Провінція Лімбург
Межує з
сусідні нас. пункти
Wellend, Geetbetsd, Zoutleeuwd, Landend, Gingelomd, Heersd, Borgloond, Alkend, Nieuwerkerkend ?
Мер Людвіг Ванденгове
Дата заснування 693
Площа 106,90 км²
Населення 40,169  (2017)
Густота населення 380 осіб/км²
Катойконім нід. Sint-Truidenaar[1]
Телефонний код 011
Поштовий індекс 3800
GeoNames 2786546
OSM r1245886 ·R
Офіційний сайт sint-truiden.be  (нід.)
Сінт-Трейден
Сінт-Трейден (Бельгія)

Місто розташоване у центрі родючого регіону Бельгії, Геспенгау, і славиться грушами, яблуками (Jonagold) та черешнями.

Історія

Місто носить ім'я святого Трудона, що жив в цій місцевості (Геспенгау) і прозваного "апостолом Геспенгау". У VII столітті він заснував на місці міста абатство, куди до його мощей стікалися паломники з усієї округи. Золотий вік обителі припадає на XI століття і початок XII-го; тоді тут велося велике будівництво. Біля стін абатства виникло селище ткачів, з якого розвинувся сучасний місто. Самі будівлі абатства здебільшого не збереглися.

З XIII по XV століття Сінт-Трейден входив до Льєжського єпископства. Після переходу в руки Габсбургів (1477) прийшов у занепад. У 1675 році були розібрані його середньовічні укріплення. У XIX столітті Сінт-Трейден відродився як ринок для збуту сільськогосподарської продукції.

Під час Другої світової війни на місцевому летовищі базувався знаменитий ас Гайнц-Вольфганг Шнауфер, прозваний англійцями «привидом із Сен-Трону» (за французькою назвою міста).

Спорт

У Сінт-Трейдені базується професійний футбольний клуб вищого дивізіону чемпіонату Бельгії «Королівський футбольний клуб Сінт-Трейдена» (нід. De Koninklijke Sint-Truidense Voetbalvereniging, скор. Sint-Truidense VV).

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.