Сіґурд Перстень

Сіґурд I Перстень або Кільце (Sigurðr hringr; ? — близько 770) — легендарний конунґ Свеаланда та Данії у 750770 роках.

Сіґурд I
давньоскан. Sigurðr hringr
Народився невідомо
Помер близько 770
·загибель у битві
Національність свей
Титул конунґ
Посада Король Швеції і mythological kingd
Термін 750—770 роки
Попередник Гаральд Боєзуб
Наступник Раґнар Лодброк
Конфесія поганство
Рід Скельдунґи
Батько Рандвер Радбартсон
У шлюбі з Альґільда Альфдоттір
Діти 1 син

Родовід

Життєпис

Походив з роду Скьйольдунґів та був пов'язаний з династію Інґлінґів. Син Рандвара Радбартсона (Валдарсона), що був конунґом Ґотланда, згодом Ґардарікі — був засновником Альдейґьюборґа (Старої Руси). Ймовірно намагався стати конунгом Уппсали та усього Свеаланда. Щодо цього існують розбіжності: одні дослідники вважають, що Рандвер зміг стати головним конунгом свеїв, за іншими гіпотезами — залишався в Ґардарікі. Про місце й дату народження Сіґурда замало відомостей, відповідно до однієї з саг — близько 705 року. Після смерті батька Сіґурд став конунґом Альдейґьюборґа, але вирішив боротися за владу Свеаланді.

Близько 750 року виступив проти свого стрийка — дансько-свейського конунґа Гаральда Боєзуба, якого переміг у битві при Браваллі або Бравеллірі в Естерґьотланді. Після цього стає конунгом Данії. Того ж року переміг Ейстейна, сина Гаральда Боєзуба, який отаборився в Уппсалі. Внаслідок цього Сігурда оголошено великим конунґом Свеаланда. Саксон Граматик у своїх «Діяннях данів» вказує, що Сіґурд був продовжувачем династії Інґлінґів. Здійснював походи проти балтійських племен, до Ґотланда, вендів.

Панував доволі довго. За легендою на схилі років він закохався в молоду дівчину на ім'я Альвсоль, проте її родичі були проти шлюбу. Сігурд напав на братів Альвсоль, але був смертельно поранений у бою. Потенційна наречена на той час уже була мертва: не бажаючи виходити заміж за старого, вона випила отруту.

Родина

Дружина — Альґільда, донька Альфа, конунґа Альвгейма.

Діти:

Джерела

  • Sturluson, Snorri. Heimskringla: History of the Kings of Norway, trad. Lee M. Hollander. Reprinted University of Texas Press, Austin, 1992. ISBN 0-292-73061-6
  • Fornnordiskt lexikon, sammanställt av Åke Ohlmarks, Tiden, 1983, ISBN 91-550-4044-6
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.