Теремки (урочище)

Урочище «Теремки́»  — окремо розташована частина Національного природного парку «Голосіївський» на території Голосіївського району м. Києва.

Теремки (урочище)
Група вікових дерев дуба
50°21′39″ пн. ш. 30°27′15″ сх. д.
Розташування:  Україна
Київ,
поблизу житлового масиву Теремки-І
Площа: 93,8 га
Керівна
організація:
Голосіївський національний природний парк
Країна  Україна

Прилягає до житлового масиву Теремки-1. Площа — 93,8 га.

Історія

Урочище Теремки спочатку увійшло до складу Голосіївського регіонального ландшафтного парку, а згодом до Національного природного парку «Голосіївський», створеного на базі попереднього 27 лютого 2007 року.

Опис

Урочище Теремки розташовано на території Голосіївського району, обмежено на півночі житловим масивом Теремки-1 і проспектом Академіка Глушкова, на півдні — адміністративною межею з Києво-Святошинським районом Київської області (село Новосілки), а південно-західна частина урочища виходить за межі проспекту Глушкова і обмежена територією Кібцентру та адміністративною межею.

Теремки — окремо розташована частина Голосіївського НПП, яка містить в собі «регульованої рекреації», а також фрагмент заповідної зони, яка розташована ближче до межі міста. Кияни використовують урочище для відпочинку.

Транспортː від Національного експоцентру України — тролейбус № 43 до зупинки Кібернетичний центр.

Найближча станція метро:   Теремки.

Природа

Рельєф урочища рівний, без ярів і балок з переважанням лісової рослинності.

В урочищі представлені домінуючі тут дубово-грабові ділянки, які чергуються з дубовими і липовими. Характерною для цього лісового масиву є висока участь черешні. Є ділянки з домінуванням липи. На вологіших ділянках участь граба в деревостані знижується, тут переважають чисті дубові ліси. Як і в Голосіївському лісі, в Теремках є багато старих дерев. В трав'яному ярусі переважають розрив-трава дрібноквіткова, цирцея звичайна, медунка темна. Весняних ефемероїдів майже немає. В урочищі Теремки є кілька галявин з лучною рослинністю площею від 0,1 до 1 га. Домінує на цих луках найчастіше костриця лучна, місцями райграс високий, грястиця збірна, щучник дернистий, осока шорстка.

В урочищі знаходиться пам'ятка природи — «Група вікових дерев дуба», кв.34-13,19. Один із дубів на території бази інституту впав у березні 2016. Ще три за заправкою WOG 200 м вглиб лісу.

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.