Тест Папаніколау

Тест Папаніколау, також Мазок Папаніколау, Мазок цервікальний, ПАП-тест (англ. Pap test) — зішкріб клітин, що вистилають канал шийки матки для подальшого дослідження під мікроскопом з метою виявлення можливих змін, що свідчать про розвиток у жінки раку. Тест винайдений грецьким онкологом Георгіосом Папаніколау і названий на його честь.

Тест Папаніколау
Цитологічний зразок ПАП-тесту при раку шийки матки
MeSH: D014626

Трансформована ділянка шийки матки, якщо вона є, свідчить про цервікальну інтраепітеліальну неоплазію. Звичайний цервікальний мазок дозволяє виявити наявність у жінки передракового стану чи розвиток ракової пухлини на найбільш ранній стадії.

Інтерпретація результатів

Мазок за Папаніколау може бути позитивним чи негативним (I клас за Папаніколау). У нормі атипових клітин немає, всі клітини однакової форми і розмірів (негативний Пап-мазок). Наявність різних за формою і розмірами клітин, патологічне їх положення характеризується як позитивний мазок за Папаніколау.

Цитологічна класифікація за Папаніколау

• 1-й клас — нормальна цитологічна картина;

• 2-й клас — зміна морфології клітин, обумовлена запальним процесом в піхві і (або) шийці матки;

• 3-й клас — поодинокі клітини з аномалією ядер і цитоплазми (підозра на злоякісне новоутворення);

• 4-й клас — окремі клітини з явними ознаками малігнізації;

• 5-й клас — велика кількість типово ракових клітин. Діагноз злоякісного новоутворення не викликає сумнівів.

Див. також

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.