Томас Герріот

Томас Герріот (англ. Thomas Harriot; 1560, Оксфорд 2 липня 1621) — англійський астроном, математик, етнограф і перекладач. Удосконалив алгебраїчну символіку, в тому числі ввів загальноприйняті значки для операцій порівняння: «>» (більше) і «<» (менше). Мало друкувався, тому багато з його наукових робіт довгий час були недоступними[4].

Томас Герріот
англ. Thomas Harriot
Народився 1560[1][2][3] або 1560
Оксфорд, Королівство Англія
Помер 2 липня 1621(1621-07-02)[2][3][…] або 1621
Лондон, Королівство Англія
·рак шкіри
Країна  Королівство Англія
Діяльність математик, мандрівник-дослідник, астроном, астролог, письменник, мовознавець, картограф
Alma mater St Mary Halld і Університет Оксфорда
Галузь алгебра, астроном, математик, етнограф і перекладач

 Томас Герріот у Вікісховищі

У грудні 1577 вступив до Оксфордського університету. Після закінчення університету дістав заступництво лорда Волтера Релі, фаворита королеви Єлизавети.

У 1585—1586 роках в складі експедиції, організованої Релі, побував у Новому Світі, де відвідав, зокрема, колонію Роанок та інші місця сучасної Північної Кароліни та Вірджинії. У ході подорожі вивчив основи мови племені алгонкінів. Результатом подорожі послужив трактат «Короткий і достовірний опис земель Вірджинії»[5], який був опублікований у 1588 році та містив опис корінних жителів Америки і докладні карти Північної Кароліни. Експедиція підготувала початок масової британської колонізації Північної Америки, яка почалася в 1607 році.

Вважається тією людиною, яка привезла у Велику Британію та Ірландію картоплю[6][7].

В 1592 році Релі потрапив у немилість і був заарештований, тому Герріот змінив покровителя на Генрі Персі, 9-го графа Нортумберлендського, любителя науки, який надав будинок, лабораторію та кошти на наукові дослідження.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.