Тріада (організація)

Тріада (кит.: 三合會) — форма таємних злочинних організацій у Китаї і китайській діаспорі.

Тріада (організація)
[[Image:
Символ тріад
|200px]]
Місце заснування Тайвань
США
Роки діяльності 17 століття - по теперішній час
Територія Тайвань, США, КНР, Гонконг, Макао, Японія, Філіппіни, Таїланд, Індонезія, Малайзія, Канада, Європа та Океанія
Етнічний склад Китайці та інші національності Китаю
Кримінальна діяльність нарко трафік, вимагання, рекет, вбивства.

Всім тріадам були властиві спільні переконання і обряди, як, наприклад, віра в містичне значення цифри 3, звідки і пішла їх назва. У мирний час більшість подібних товариств діяли як братства взаємодопомоги, але багато з них були пов'язані зі злочинною діяльністю.

Історія

За схемою тріад були організовані спочатку таємні партизанські загони проти маньчжурського імператора з Династії Цін. Вважається, що тріади зародилися на острові Тайвань, куди втекли з материкового Китаю розбиті маньчжурами залишки прихильників колишньої китайської династії Мін.

Тріади посилилися в період Тайпінського повстання 18501864 рр.

Боксерське повстання стало спробою таємного товариства позбавити Китай від західного і християнського впливу. У наступні роки інші таємні товариства надавали підтримку китайському державному діячеві Сунь Ятсену в його прагненні покінчити зі старим імперським правлінням і заснувати республіку.

Прийшовши в 1949 р. до влади, комуністи незабаром поставили завданням ліквідацію таємних товариств, членство в яких в материковому Китаї досі карається стратою. Що стосується інших країн, то тріади стали неодмінними супутниками китайської імміграції. Діяльність тріад носить глобальний характер, хоча найбільш активні вони в Азії. Переважна більшість учасників цих злочинних угруповань - етнічні китайці.

В даний час тріади відомі в основному як злочинні організації мафіозного спрямування, поширені на Тайвані, в США та інших центрах китайської імміграції, що спеціалізуються на торгівлі наркотиками та іншій злочинній діяльності.

Див також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.