Трійковий код Голея

Трійкові коди Голея, в теорії кодування — це два тісно пов'язаних коди з корекцією помилок. Загалом, код відомий за назвою «трійковий код Голея» — це код , який, по суті є лінійним кодом у трійковому алфавіті; відносна відстань коду настільки велика, настільки це можливо для трійкового коду, і, виходячи з цього, трійковий код Голея — це досконалий код.

Розширений трійковий код Голея — це [12, 6, 6] лінійний код, отриманий шляхом додавання контрольного числа з нульовою сумою до коду [11, 6, 5]. У скінченній теорії груп розширений трійковий код Голея іноді називають трійковим кодом Голея.

Властивості

Трійковий код Голея

Трійковий код Голея складається з 36 = 729 кодових слів. Ось його матриця перевірки на парність:

Будь-які два кодових слова мають хоча б 5 відмінностей. Кожне трійкове слово довжиною в 11, має відстань Геммінга не більше 2 з одного кодового слова. Код також може конструюватися як квадратний код залишку довжиною в 11 у скінченному полі F3.

Використаний при ставках на футбол в 11 іграх, трійковий код Голея відповідає 729 ставкам і гарантує саме одну ставку з якнайбільше двома неправильними результатами.

Набір кодових слів з вагою Геммінга 5 — це 3-(11,5,4) блок-дизайн.

Розширений трійковий код Голея

Повний ваговий лічильник розширеного трійкового коду — це:

Автоморфізм груп розширеного трійкового коду Голея — це 2.M12, де M12 являє собою групу Метью M12.

Розширений код Голлея може бути збудований як пропуск рядків матриці Адамара 12-го порядку у полі F3.

Розглядаючи всі кодові слова розширеного коду, які мають шість ненульових цифр, ми помітимо, що Набори позицій, в яких зустрічаються ці ненульові цифри становлять системи Штейнера S (5, 6, 12).

Історія

Трійковий код Голея був винайдений Марселем Голеєм 1949 року. Але незалежно він був відкритий двома роками раніше фінським прихильником ставок на футбол Джуані Віртакаліо, який опублікував статтю в 1947 році у 27, 28 і 33 виданні футбольного журналу Veikkaaja. (Barg, 1993, p.25)

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.