Уманський вітамінний завод

АТ «Вітаміни» — підприємство фармацевтичної промисловості, розташоване в місті Умань Черкаської області, зайняте в галузі виробництва ліків, вітамінів та біодобавок.

Вітаміни
АТ «Вітаміни»
Тип АТ
Галузь фармацевтика
Спеціалізація виробництво ліків, вітамінів
Засновано 1953[1]
Штаб-квартира Умань, Україна
Попередні назви Уманський вітамінний завод
Ключові особи Ігор Герасимчук
Співробітники 190
Код ЄДРПОУ 00480968
vitaminy.com.ua

Історія

Підприємство засноване у 1953 році як одне з перших в Радянському Союзі з виробництва вітамінів.

Першою продукцією підприємства став вітамін С (всього до кінця 1953 року було випущено 50 тонн таблеток вітаміну С з глюкозою). У 1955 році завод першим в СРСР почав промисловий випуск нікотинової кислоти.

У 1960 році підприємство випускало таблетки вітаміну С з глюкозою, нікотинову кислоту, а також вітамін С для вітамінізації їжі. Частина цієї продукції експортувалася до НДР, Угорщину та В'єтнаму.

Виробничий план на 1971 рік завод виконав на 106,6%. Станом на початок 1972 року завод був передовим підприємством фармацевтичної промисловості СРСР. Саме тут вперше у країні було освоєно виробництво нікотинової кислоти, нікотинаміду, пантотената кальцію та синтетичного кристалічного ментолу. Згідно дев'ятого п'ятирічного плану розвитку народного господарства СРСР для вітамінного заводу було передбачено будівництво нового виробничого корпусу[1].

За радянських часів завод був підприємством союзного підпорядкування[2] і входив до числа провідних підприємств міста[3][1][4].

Після проголошення незалежності України, в 1994 році згідно Указу Президента України «Про корпоратизацію» державне підприємство перетворено на відкрите акціонерне товариство «Вітаміни»[5].

У серпні 1997 року завод включений до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України[5].

Для оптової торгівлі лікарськими препаратами при заводі було створено структурний підрозділ торговий дім «Вітаміни»[6].

У зв'язку зі збільшенням обсягу імпорту вітамінів іноземного виробництва до початку 2005 року становище підприємства ускладнилося[6]. До початку 2006 року завод практично повністю припинив виробництво кормових добавок для тваринництва[7].

В кінці 2007 року контрольний пакет у 75% акцій підприємства був проданий болгарській компанії «Sopharma». Фінансова криза 2008 року ускладнила становище заводу, який тимчасово припинив виробничу діяльність[8].

У 2011 році підприємство змінило форму власності і стало ПАТ «Вітаміни». У 2012 році отримало ліцензію на виробництво лікарських засобів. Того ж року здійснено реконструкцію виробничих цехів.[9]

Діяльність

Підприємство здійснює виробництво на 8 виробничих дільницях:

  • Дільниця виробництва рідких лікарських форм;
  • Дільниця виробництва твердих лікарських форм № 1;
  • Дільниця виробництва драже;
  • Дільниця виробництва твердих лікарських форм № 2;
  • Дільниця виробництва екстрактів;
  • Дільниця виробництва настойок;
  • Дільниця виробництва розчинів;
  • Дільниця виробництва порошків.[9]

Примітки

  1. Умань // Історія міст і сіл Української РСР. Черкаська область. — Київ, Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1972.
  2. Постановление Совета министров УССР № 107 от 27 марта 1986 года "О дополнительных мерах по увеличению производства товаров народного потребления, расширению ассортимента и повышению их качества в 1986 году"
  3. Умань // Большая Советская Энциклопедия. / редколл., гл. ред. Б. А. Введенский. 2-е изд. том 44. М., Государственное научное издательство «Большая Советская энциклопедия», 1956. стр.224
  4. Умань // Большая Советская Энциклопедия. / под ред. А. М. Прохорова. 3-е изд. том 27. М., «Советская энциклопедия», 1977.
  5. Постанова Кабінету міністрів України № 911 від 21 серпня 1997 р. «Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави»
  6. Профилактика не поможет. Отечественные производители теряют позиции на рынке витаминов // газета «Деловая столица» (Київ) від 14 лютого 2005
  7. Украина: рынок кормовых добавок для животноводства // «Про Агро.UA» від 13 березня 2006
  8. Фармацевти заробили на авітамінозі // УНІАН від 25 січня 2008
  9. Історія ПАТ «Вітаміни».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.