Факультет технічних наук Белградського університету

Факультет технічних наук Белградського університету в Борі (серб. Технички факултет у Бору Универзитета у Београду) — один із 31 факультетів Белградського університету, що займається підготовкою фахівців в галузі гірничо-добувної та металургійної промисловості. Єдиний факультет, розташований не в Белграді. Існує з 1961 року, заснований як Гірничо-металургійний факультет (серб. Рударско-металуршки факултет).

Факультет технічних наук Белградського університету
Основні дані
Засновано 1961
Заклад Белградський університет
Декан Драгана Живкович
Вебсторінка tf.bor.ac.rs

Структура

У складі факультету є чотири відділення з відповідними кафедрами:

Освіта ведеться за програмами бакалаврату та магістратури, працює аспірантура.

Науково-дослідницька діяльність

Факультет акредитований як науково-дослідна організація в області металургії, гірничої справи, промислових технологій і менеджменту, що дозволяє йому брати участь у ряді національних та міжнародних проектів. Наукові статті, написані випускниками та аспірантами факультету, публікуються у великих міжнародних журналах. Факультет є членом двох міжнародних академічних мереж (Resita Network і MetNet), а також видає чотири журналу: «Journal of Mining and Metallurgy, Section B: Metallurgy», «Serbian Journal of Management», «Journal of Mining and Metallurgy, Section A: Mining» і «Reciklaža i održivi razvoj»[1]. Також він є організатором наукових конференцій:

  • Міжнародна жовтнева конференція гірничої справи й металургії (англ. International October Conference on Mining and Metallurgy). Проводиться з 2002 року в співдружності з Інститутом гірничої справи та металургії р. Бор[2].
  • Міжнародна конференція «Екологічна істина» (англ. International Conference „Ecological Truth“). Проводиться з 1992 року в співдружності з заводом по охороні здоров'я «Тімок» (р. Заечар), Центром сільськогосподарських і технологічних досліджень (р. Заечар) та Товариством юних дослідників (р. Бору)[3].
  • Міжнародна травнева конференція стратегічного управління (англ. International May Conference on Strategic Management). Проводиться з 2005 року, зустріч національного масштабу з присутністю запрошених зарубіжних гостей[4].
  • Симпозіум «Технології переробки та сталий розвиток». Проводиться з 2006 року, зустріч національного масштабу з присутністю запрошених зарубіжних гостей.
  • Симпозіум про термодинаміки фазових діаграмах.
  • Міжнародний симпозіум із управління довкіллям і матеріальними потоками (англ. International Symposium on Environmental and Material Flow Management).

Студентське життя

Факультет співпрацює з рядом всесвітньо відомих університетів не тільки в плані розвитку спільних проектів, але й для забезпечення студентам і викладачам можливості брати участь у розвитку Європи і світу. Студенти факультету беруть участь у міжнародних змаганнях «Технологіада», «Рударіада» і «Менеджеріада», показуючи не тільки результати своїх наукових досліджень, але й виявляючи свої спортивні якості[5].

Факультет включає в себе власну бібліотеку, добре оснащені комп'ютерні класи і мінералогічну колекцію. Загальна якість умов навчання підтверджується наявністю гуртожитки Студентського центру, в якому розташовуються відмінні житлові приміщення.

4 квітня 2015 року в день студента Белградського університету студенти технічного факультету в Борі вперше за 20 років провели маніфестацію «Стрибок через козла», ідея якої зародилася ще в 1965 році і стала «візитною карткою» майбутніх шахтарів і металургів[6].

Примітки

  1. DOAJ. Directory of Open Access Journals (англ.). Процитовано 8 травня 2018.
  2. The 47th International October Conference on Mining and Metallurgy Архівовано 20 жовтня 2017 у Wayback Machine. (англ.)
  3. About Eco — Ist Архівовано 1 вересня 2016 у Wayback Machine. (англ.)
  4. International May Conference on Strategic Management — IMKSM 2016 Архівовано 3 жовтня 2016 у Wayback Machine. (англ.)
  5. Menadžerijada | Studentski vodič[недоступне посилання з жовтня 2019] (серб.)
  6. Tehnički fakultet u Boru oživeo manifestaciju «Skok preko kože» (серб.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.