Федик Ольга Станіславівна

Біографія

Народилася в родині Анчарських, була однією з чотирьох дітей. У 1965 році закінчила з медаллю Плугівську середню школу і того ж року вступила на філологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. Навчання закінчила у 1970 році також з відзнакою.

Одразу по закінченні університету працювала вчителькою у Лагодівській середній школі та у львівському професійно-технічному училищі № 48. Десять років працювала в інституті суспільних наук Академії наук України. Саме там захистила кандидатську дисертацію на тему «Функціонування безприйменникових субстантивних словосполучень у сучасній українській розмовній мові».

Від 1981 до 1987 року працювала викладачем кафедри мови у Львівському поліграфічному інституті. У 1987 році стала доцентом кафедри мови засобів масової інформації Львівського державного університету імені Івана Франка.

Паралельно з викладацькою роботою Ольга Федик працювала літературним редактором видавництва ЧСВВ «Місіонер», газет «Мета» й «Українське слово». Була однією із засновників телепередач «Як много важить слово» та «Світ і Україна».

Сім'я

Чоловік Ольги Станіславівни Ігор Федик є відомим істориком, львовознавцем, заслуженим вчителем України.

Син Іван Федик кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Наукова діяльність

Автор понад 150 праць, присвячених проблемам української мови у контексті національного, політичного, релігійного, культурного та економічного розвитку української нації. Її тексти публікувались не лише в Україні, але й за кордоном.

Статті:

  • «Українська журналістика: „алгоритм“ становлення» // «Українське слово». 1992. — 25 листопада.
  • «Нам по дорозі тільки з правдою» // «Вісті Комбатанта». 1997. — Ч. 5-6. — С. 8-9.
  • «Чи стане Львів взірцем мовної чистоти?», опублікована 2003 року

Праці:

  • «Мова як духовний адекват світу (дійсності)». — Львів: Місіонер, 2000. — 300 с. Монографія.

Афоризми

  • «Лексико-морфологічна система членування дійсності є вичерпною»
  • «Мова не лишень частково надприродне явище, а повністю»
  • «Мова не просто передає інформацію, а є засобом адаптації відомостей»
  • «Мова — найважливіший національний ідентифікатор, завдяки якому кожна нація вирізняється з-поміж инших, усвідомлюючи себе самодостатнім та самочинним суб'єктом історії»
  • «У чужому слові людина чужа сама собі»

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.