Фрідріх Ніколаус Брунс

Фрідріх Ніколаус Брунс або Браунс[1] (нім. Friedrich Nicolaus Bruhns (Brauns); 11 лютого 1637, Шлезвіг 13 березня 1718, Гамбург) — німецький музикант і композитор епохи бароко, керівник Гамбурзької музичної ради, кантор. Дядько органіста і композитора Ніколауса Брунса.

Фрідріх Ніколаус Брунс
нім. Friedrich Nicolaus Bruhns
Основна інформація
Дата народження 11 лютого 1637
Місце народження район Лоллфус, Шлезвіг
Дата смерті 13 березня 1718 (81 рік)
Місце смерті Гамбург, Священна Римська імперія
Громадянство Німеччина
Професія керівник Гамбурзької музичної ради, композитор, музикант, кантор
Інструменти віола, лютня, орган, корнет

Життєпис

Народився 11 лютого 1637 року у Шлезвігу. Фрідріх Ніколаус походив з родини музикантів, його батько Пауль був лютнистом в Готторпі, а пізніше переїхав до Любеку, один дід був органістом у Швабштедті, а інший скрипалем. В майбутньому музикантами стали і два його брата.

Свою кар’єру він вирішив будувати у Гамбурзі, у 1665 році він став членом місцевого товариства музикантів, а пізніше дістав посади лютниста, віоліста та корнетиста[2]. У 1682 році він змінив Ніколауса Адама Штрунгка (син органіста Дельфіна Штрунгка) на посаді керівника Гамбурзької музичної ради, що відповідала за організацію концертів. Пізніше також став кантором собору Святої Марії. Його на практиці змінив Йоганн Маттезон у 1715 році, але формально він обіймав посади аж до своєї смерті в Гамбурзі в 1718 році.

Брунс певною мірою вплинув на Генделя та його творчість[3].

Творчість

Фрідріх Ніколаус писав духовну музику. Точно відомо про існування 11 сольних кантат та двох інших робіт – Страсті за Йоаном (1702) і Страсті за Марком (1705)[4], які тривалий час приписувалися іншим композиторам. Бах кілька разів виконував Страсті за Марком у Веймарі та Лейпцигу. Збереглося кілька версій цієї роботи, але саме копія Баха відтворює оригінал[5].

Примітки

  1. Композитор часто підписувався цим прізвищем
  2. B. A. Raedeke (1983). The Organ Works of Nicolaus Bruhns: A Study of Form, Style, and Performance (англ.). New York: University of Rochester. с. 5–7.
  3. Hans Joachim Marx (2008). Das Händel-Handbuch (Volume 1) (нім.). с. 217.
  4. F.N. Brauns: Markus-Passion - Recordings.
  5. Peter Williams (2007). J. S. Bach: A Life in Music (англ.). с. 28.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.